Zamknij
REKLAMA

Jakie szelki dla dużego psa?

08:02, 10.06.2021 | Materiał partnera

Dla przedstawicieli dużych ras, takich jak labrador, owczarek niemiecki, bokser, husky, czy chart znalezienie odpowiednich szelek może nie być tak łatwe, jak dla małych psów. Nawet jeśli znajdziemy tego typu akcesoria w dziale zoologicznym, ich wybór jest raczej mały. Szelki dla dużego psa – by należycie spełniały swoje funkcje - muszą być odpowiednio dopasowane, zarówno do budowy czworonoga, jak i aktywności, które zwykle z psem wykonujemy.

 Dostępne są modele do biegania, na długie wędrówki, z latarką, z sakwami po bokach, a także szybkoschnące szelki dla psów, które uwielbiają kontakt z wodą. Najważniejsze, by dobrać szelki do budowy ciała psa, które nie odstają i nie przylegają zbyt ciasno. Czteropunktowa regulacja zapewnia maksymalne dopasowanie.

Szelki dla dużego psa – jaki model wybrać?

Najbardziej popularnymi modelami szelek dla dużych psów są Front Range oraz Lumen. Dzięki regulacji w czterech punktach z łatwością można je dopasować do każdej rasy, bez względu na budowę ciała. Są to uniwersalne modele, które z powodzeniem stosujemy zarówno podczas codziennych spacerów, jak i joggingu. Dla ras olbrzymich, takich jak berneńczyk, czy leonberger często wybierany jest model Security. Ten typ będzie idealny także do trekkingu, czy tropienia. Warto wziąć pod uwagę, że jeżeli spędzamy ze zwierzakiem czas nad wodą, najlepszym rozwiązaniem będą szelki szybkoschnące. 

Szelki dla dużego psa z latarką i plecakiem

Linia Lumen została wyposażona w specjalne miejsce, do którego można wpiąć lampkę LED. Dzięki temu mamy nie tylko atrakcyjny gadżet, ale zwiększamy bezpieczeństwo swoje oraz psa podczas spacerów w ciemnościach. Szelki dla dużego psa mogą być także wyposażone w plecak, który idealnie nadaje się do długich, pieszych wędrówek w towarzystwie czworonoga. Pojemne i odpinane sakwy znajdują się po bokach. Dodatkowo mogą być wykorzystywane także podczas różnego rodzaju akcji z psami – ratownikami. Największe osiągnięcia w tym zakresie mają owczarki niemieckie, labradory i golden retrivery.

Gdzie kupić szelki dla dużego psa?

Wszystkie potrzebne akcesoria dla psów z powodzeniem kupimy przez internet, w dobrze zaopatrzonym sklepie zoologicznym. Jeżeli chcemy kupić szelki dla dużego psa, ale trudno jest nam się zdecydować na konkretny model, warto dopytać sprzedawcę. Bardzo dobrze sprawdza się funkcja czatu, przez którą zadajemy pytania. Kompetentni pracownicy, doskonale znający asortyment sklepu, potrafią doradzić, jakie akcesoria dla psów wybrać.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%