Zamknij
REKLAMA

Mikromieszkania - nowy trend zyskuje na popularności

13:32, 16.06.2021 | materiały patnera

Mikromieszkania czyli tak zwane mikro-apartamenty zyskują na popularności. Mimo tego, że część osób uznaje to za kontrowersyjne, aby zmniejszać przestrzeń mieszkaniową, to jednak trudno się nie zgodzić z tym, że pojawiające się tego typu oferty deweloperów bardzo szybko znajdują nowych nabywców. Co warto wiedzieć w tym temacie i z jakich powodów coraz więcej osób decyduje się na zakup tego rodzaju nieruchomości?

Dobra lokalizacja

Dla wielu osób bez wątpienia duże znaczenie ma dobra lokalizacja. Dzisiaj niezwykle trudno jest znaleźć wolne mieszkanie w miejscu w którym koncentrują się wszystkie ważne dla człowieka elementy – praca, rozrywka, łatwy dostęp do wypoczynku, ładna i czysta okolica, duże bezpieczeństwo itp. Wiele mieszkań posiadających swoje unikatowe cechy znajduje się właśnie w tego typu okolicach. Nic więc dziwnego, że wiele osób jest gotowych zainwestować w ten typ mieszkania, ponieważ dzięki temu mają możliwość zamieszkania w prestiżowej dzielnicy z łatwym dostępem do wszystkich potrzebnych kwestii.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Brodnicy

Atrakcyjna cena

Kolejną zaletą mikromieszkań jest to, że ich cena jest względnie nieduża w porównaniu do mieszkania o większej powierzchni. Dla wielu osób kluczowe jest to, aby zakupić mieszkanie do określonej kwoty. W przypadku, gdy ceny mieszkań szybko rosną, okazuje się, że zakup właściwego lokum jest niezwykle trudny, a z pewnością bardzo czasochłonny. Nie ma wątpliwości co do tego, że na rynku mieszkań coraz częściej pojawiają się właśnie tego typu mikro-apartamenty, które nie dość, że posiadają atrakcyjną cenę to jeszcze prezentują się bardzo zachęcająco.

Dla kogo mikromieszkanie?

Może się wydawać, że atrakcyjna cena oraz lokalizacja są świetnym wyborem. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że tego typu mikromieszkanie to nie jest dobre rozwiązanie dla każdego. W gruncie rzeczy mała przestrzeń ogranicza możliwości i dlatego, aby komfortowo korzystać z uroków tego rodzaju nieruchomości nie może przebywać tam więcej niż dwie osoby, a więc para. Jest to także dobra opcja dla studentów oraz singli, którzy nie mają dużych wymagań pod względem przestrzeni.

Jak poprawić komfort w mikromieszkaniu?

Warto zaoszczędzić przestrzeń przez wybór uniwersalnych i wielofunkcyjnych mebli. Tak więc na przykład zamiast typowego łóżka można wyposażyć mikromieszkanie w specjalny rodzaj mebla z opcją przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, a po złożeniu będzie sprawdzał się jako kanapa wypoczynkowa. Aby optycznie powiększyć przestrzeń warto wyposażyć pomieszczenia w wyraźne światła oraz lustra.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%