Zamknij
REKLAMA

Czego warto spróbować ze specjałów ukraińskich?

13:52, 23.06.2021 | materiały patnera

Jak wiadomo, każdy kraj charakteryzuje się swoją kuchnią lokalną, której chcemy próbować, będąc na miejscu. O ile Polskę zawsze będziemy kojarzyć z pierogami i bigosem, o tyle warto wiedzieć, czego trzeba spróbować, będąc na Ukrainie. Specjały wschodnie to zdecydowanie coś, co będziemy pamiętać do końca życia, dlatego ich posmakowanie jest obowiązkiem podczas podróży do Kijowa oraz w okolice. Do najważniejszych produktów należą kawior, słonina czy chałwa jako jeden z najlepszych słodyczy ukraińskich. Sprawdź, co jeszcze warto kupić, będąc w tych stronach!

Ukraińskie specjały, czyli co warto przywieźć z Ukrainy?

Gdybyśmy mieli wskazać tylko jedną kategorię produktów spożywczych, które Polacy najczęściej przywożą ze wschodu do swoich domów, byłyby to kultowe ukraińskie słodycze. Wszystko jest zasługą tego, że przede wszystkim ceny w tych rejonach są o wiele niższe niż w Polsce, dlatego słodycze często stają się najlepszym podarunkiem, który można przywieźć z podróży zagranicznej dla swoich bliskich. Wśród najważniejszych firm produkujących delikatesy warto wymienić Roshen. Jej właścicielem jest nikt inny, jak prezydent Ukrainy, którego miejscowi często nazywają Królem Czekolady. Wśród kultowych produktów największą uwagę najlepiej zwrócić na tort kijowski, którego bazą są biszkopty oraz bezy. Jest bardzo słodki i kruchy, dlatego uwielbia go mnóstwo osób, które choć raz go posmakowały. Do całości dobrze dołączyć Kijów wieczorny, czyli bombonierkę z pralinkami o smaku orzechowym, a także chałwę - jeden z najlepszych produktów spożywczych, jakie można przywieźć ze wschodu do Polski. Można ją dostać także pod poniższym linkiem: https://best-market.pl/slodycze/chalwa/, bez potrzeby udawania się na Ukrainę.

Słonina i sało z Ukrainy

Co poza słodyczami zwraca uwagę Polaków przebywających na terenie Ukrainy? Otóż produkty, które najbardziej kojarzą się ze wschodnimi przysmakami, a zatem mięso i produkty mięsne. Wśród nich warto wymienić słoninę ukraińską - to dodatek do wielu potraw, która tradycją sięga wiele wieków wstecz i jest niezmiennie uwielbiana zarówno przez Ukraińców, jak i Polaków. To nie tylko coś, co urozmaica posiłki, ale także świetna zakąska do wódki, która sprawdzi się samodzielnie podczas wieczorów ze znajomymi. Co więcej, słonina ukraińska może zostać wykorzystana jako farsz, dlatego z pewnością jest produktem, na który warto zwrócić uwagę. Nie trzeba wybierać się specjalnie do Kijowa, by kupić ukraińskie przysmaki - słonina dostępna jest w sklepie internetowym Best-Market.pl, oferującym specjały ukraińskie https://best-market.pl/produkty-miesne/slonina/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%