Zamknij

Przyszłościowe kierunki zawodowe, po czym czeka praca?

09:57, 19.07.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:57, 19.07.2021

Decyzja o ścieżce zawodowej nie jest łatwa, na nastoletnim etapie bywa czasem błędnie podjęta. Skończona szkoła nie daje perspektyw rozwoju bądź też młody człowiek w ogóle ma problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Jednak nic straconego, bo na każdym etapie życia można się przekwalifikować.

Do wykonywania zawodu przygotowują kursy, a ich oferta jest szeroka. Pozostaje pytanie, co jest na topie? A przede wszystkim, w których branżach mamy pewność pracy?

W których branżach czeka praca?

Ochrona środowiska, energetyka, OZE to obszary, które w przyszłości będą zatrudniać pracowników. I wcale nie jest konieczne ukończenie studiów. By zdobyć przyszłościowy zawód, nie jest konieczna nawet matura, sprawdź na stronie https://www.viessmann.edu.pl/. Dla przykładu branża odnawialnych źródeł energii wchłonie ok. 70 tys. nowych pracowników w przyszłości. A pracę można rozpocząć po kursie.

Wszystko co wiąże się z ochroną środowiska, OZE, energetyką ma przyszłość, dlatego warto kształcić się w tych kierunkach.

Ile trwa kurs, przyuczenie do zawodu?

Kierunki zawodowe wiążą się z koniecznością posiadania określonych uprawnień. Elektrykiem czy fachowcem od odnawialny źródeł energii zostaje się po zdaniu egzaminów i otrzymaniu certyfikatów. Dla przykładu Szkoła Partnerska Viessmann oferuje kształcenie w systemie online- wykłady i zjazdy w weekendy na praktykę. Kształcenie obejmuje 1,5 roku nauki w kierunku instalatora OZE i składa się z dwóch etapów. Po każdym z nich egzamin państwowy. Praktykę można odbyć w jednej z firm, z którą współpracuje Viessmann. Dzięki temu uczysz się od najlepszych.

Kierunki zawodowe wracają do łask

Jesteśmy przesyceni osobami z dyplomami i brakuje specjalistów, takich jak elektrycy czy też instalatorzy OZE. A pracodawcy oferują dobre zarobki na tych stanowiskach ze względu na małą konkurencję i chęć znalezienia, i zatrzymania dobrego pracownika w firmie na stałe.

Praca w wymienionych branżach jest nie tylko przyszłościowa, ale i perspektywiczna. Zdobywając uprawnienia do montażu odnawialnych źródeł energii, można pójść w konkretnym kierunku, specjalizując się węższych zagadnieniach związanych z OZE. Certyfikat otwiera drzwi do pracy na polskim i zagranicznym rynku. Poza tym to świetny pomysł na biznes, bez dużych nakładów na wstępie.

Zapotrzebowanie na fachowców OZE, związanych z energetykę, elektryką, ochroną środowiska przybywa. I są to jedne z popularniejszych kierunków zawodowych obecnie. Nie tylko dla osób z maturą. Na kurs zapisać się może każdy, kto ma wykształcenie średnie (matura nie jest konieczna) bądź zawodowe.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%