Zamknij

Nowoczesne technologie w służbie edukacji

08:35, 12.10.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:35, 12.10.2021

Korzystanie z nowych technologii oraz urządzeń mobilnych jest dzisiaj niezbędnym elementem codziennego życia. Trudno wyobrazić sobie wykonywanie obowiązków, zakupy czy rozrywkę w wolnym czasie bez smartfona albo laptopa z dostępem do Internetu. Takie nowoczesne rozwiązania okazały się szczególnie pomocne podczas pandemii i zdalnego nauczania. Wiele osób zaczęło pracować i uczyć się z domu. Chociaż na początku z pewnością nie wszystko szło po naszej myśli, to jednak nie da się ukryć, że Internet był niezwykle pomocnym narzędziem oraz umożliwił ciągłość nauki czy pracy. Pomimo, że obecnie nasze dzieci uczą się znów stacjonarnie, warto przyjrzeć się zjawisku wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji. Smartfon, tablet albo laptop mogą być znakomitymi pomocami dydaktycznymi i warto nauczyć dzieci odpowiedzialnego korzystania z nich. W tym artykule przedstawimy kilka platform edukacyjnych, które wykorzystują zupełnie nowe funkcjonalności i rozwiązania umożliwiając mobilną naukę języka polskiego czy matematyki. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne oraz atrakcyjne dla dzieci, dla których korzystanie z komputera czy smartfona jest oczywistością. Przyjrzyjmy się bliżej portalom internetowym, które mogą pomóc dzieciom i młodzieży w zdobywaniu wiedzy.

Dyktanda w formie on-line

Jedna z najbardziej nowoczesnych platform, przydatnych w codziennej edukacji jest dostępna pod adresem dyktanda.pl - to portal przydatny w nauce języka polskiego, przede wszystkim ortografii i poprawnej pisowni. Z tym, jak wiadomo, uczniowie mają sporo problemów. Nauczyciele podkreślają, że najlepszym sposobem praktycznego opanowania zasad pisowni w języku ojczystym jest czytanie dużej ilości książek i regularne pisanie dyktand. Dyktando to także najlepszy sposób sprawdzenia wiedzy i tego, czy dzieci piszą poprawnie. Wielu uczniów nie lubi jednak ich pisać. Dobrym rozwiązaniem nauki połączonej z zabawą i przyjemnością, może być pisanie dyktand w formie interaktywnej, przy użyciu smartfona, tabletu czy laptopa. Taką możliwość daje nam portal dyktanda.pl, na którym zgromadzono tysiące gotowych tekstów, które możemy wykorzystać. Dyktanda są podzielone według kategorii wiekowej oraz szkolnej (dla określonych klas szkół podstawowych, dla szkół średnich i dla osób dorosłych), nie będzie więc problemu z doborem poziomu trudności. System samodzielnie sprawdzi również błędy, dzięki czemu łatwiej będzie sprawdzić, z którymi regułami poprawnej pisowni dziecko wciąż ma problem. Platforma dyktanda.pl daje ponadto zarejestrowanym użytkownikom możliwość dodawania nowych tekstów więc nie ma obaw, że zabraknie tekstów do napisania. Warto być aktywnym użytkownikiem portalu ponieważ organizowane są na nim liczne konkursy oraz wydarzenia specjalne dla tych, którzy z dyktand korzystają regularnie. Dyktanda.pl to jednak nie tylko możliwość sprawdzenia swojej wiedzy - serwis umożliwia również skorzystanie z profesjonalnych i interesujących wypracowań, które poszerzą naszą wiedzę poświęconą językowi polskiemu. Dostępne są także opracowania lektur oraz opisy wszystkich zasad poprawnej pisowni. Z łatwością można zatem najpierw opanować teorię poprawnej ortografii a następnie sprawdzić tę wiedzę w praktyce.

Nauczycieli języka polskiego z pewnością zainteresuje nowy moduł przeznaczony dla szkół i nauczycieli - wystarczy zarejestrować szkołę i poszczególne klasy, każdy uczeń musi mieć też swoje konto na platformie. Dzięki temu, nauczyciel może poprosić uczniów o napisanie konkretnego dyktanda i szybko zweryfikować poprawność wykonanego zadania - również w tym przypadku system samodzielnie wskaże błędy zaś nauczyciel nie musi już poświęcać znacznych ilości czasu na sprawdzenie wszystkich prac. Na portalu istnieje także możliwość sprawdzenia napisanych przez uczniów wypracowań pod kątem plagiatu oraz możliwość komunikowania się z uczniami i przekazywania im na bieżąco ważnych informacji. Platforma dyktanda.pl to nowoczesne narzędzie do skutecznej nauki języka polskiego dla uczniów w każdym wieku. To również przykład serwisu z sektora EdTech, w którym do edukacji wykorzystuje się nowoczesne technologie, urządzenia czy interaktywne pomoce naukowe.

Portal do nauki matematyki

Matematyka to jeden z najważniejszych przedmiotów szkolnych. Od kilkunastu lat obowiązuje obowiązkowa matura z matematyki, zaś jej wyniki są brane pod uwagę przy rekrutacji na wiele kierunków studiów a często również wtedy gdy uczeń ubiega się o naukę w szkole średniej. Nie wszystkie klasy mają jednak wystarczającą ilość godzin matematyki w tygodniu, co niestety często przekłada się na niezbyt zadowalające wyniki uczniów. Wielu z nich stresuje się nauką matematyki zaś samodzielne przygotowania bywają bardzo trudne, szczególnie podczas nauki zdalnej. Poznając zasady rządzące światem matematyki, również warto wykorzystywać nowoczesne i interaktywne narzędzia. Jednym z nich jest serwis internetowy mathematics.live - nowoczesna platforma służąca do uczenia się tego przedmiotu. Portal stanowi zupełnie nową jakość i sposób nauki, wykorzystuje w tym celu nowatorskie funkcjonalności i metody, których celem jest ułatwienie praktycznego opanowania zasad i zrozumienie reguł rządzących matematyką. Dzięki interaktywnym narzędziom, nauka on-line będzie zdecydowanie łatwiejsza ale też przyjemniejsza niż do tej pory. Warto również dodać, że platforma mathematics.live to portal o charakterze międzynarodowym.

Uczniów z pewnością zainteresuje także fakt, że dla najbardziej aktywnych użytkowników platformy, przygotowano konkursy i dodatkowe aktywności, w których będą mogli wygrywać cenne nagrody. Wśród takich nagród znajdziemy między innymi konsole nowoczesnej generacji, komputery, smartfony, najnowsze gry czy pomoce edukacyjne.

Giełda korepetytorów

Gdy opłacamy dzieciom korepetycje, chcemy by te dodatkowe zajęcia były skuteczne, przyniosły dobre efekty ale też dla dzieci były przyjemnym i bezstresowym sposobem zdobywania wiedzy.Według rodziców, do najważniejszych cech dobrego korepetytora zalicza się profesjonalizm, łatwość przekazywania nauki a także dyspozycyjność. Zajęcia powinny być przeprowadzane regularnie tak aby korepetytor mógł omówić jak największe partie materiału i wyjaśnić na bieżąco wszystkie wątpliwości z danego przedmiotu. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób dokonać najlepszego wyboru. Może w tym pomóc portal tutors.live będący nowoczesną platformą z korepetycjami. To serwis o charakterze międzynarodowym umożliwiający znalezienie odpowiedniego korepetytora z konkretnego przedmiotu. Dzięki łatwej w obsłudze i wygodnej wyszukiwarce wyszukamy odpowiednich prowadzących zajęcia i umówimy lekcje w wybranym przez nas terminie. Ponadto platforma ta umożliwia poznawanie opinii o poszczególnych korepetytorach, co również pozwala na wybór odpowiedniego prowadzącego lekcje. Możemy umówić zajęcia w formie tradycyjnej (a więc na żywo) ale również zdalnie, czyli on-line. Serwis tutors.live zapewnia pełną swobodę wyboru a wprowadzone w nim rozwiązania zdecydowanie ułatwiają cały proces wyszukiwania i umawiania korepetycji.

Takie rozwiązania są także cenione przez wszystkich korepetytorów ponieważ aktywna obecność na platformie umożliwia prowadzenie swojej działalności korepetytorskiej bez inwestycji i kosztów związanych z dodatkowym oprogramowaniem czy infrastrukturą IT - prowadząc biznes w Internecie musimy bowiem zadbać o własną stronę internetową, aktualne i atrakcyjne treści na niej, dzięki którym zainteresujemy potencjalnych klientów czy obecność w mediach społecznościowych. Dzięki rejestracji w serwisie tutors.live, korepetytorzy łatwiej znajdują klientów i mogą skutecznie zwiększyć swoje zyski.

Portale, które poznaliśmy w tym artykule, należą do firmy EDU Games S.A. - dynamicznie rozwijającej się spółki oferującej nowoczesne i atrakcyjne rozwiązania edukacyjne. Dzięki takim platformom, możliwe jest skuteczniejsze zdobywanie wiedzy ale również oszczędność czasu i pieniędzy. Nawet najtrudniejszy materiał może zostać łatwo przyswojony, jeżeli do nauki wykorzystamy atrakcyjne i nowatorskie rozwiązania czy funkcjonalności.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%