Zamknij
REKLAMA

Współpraca z firmą przeprowadzkową - jak powinna przebiegać?

12:38, 05.11.2021 | materiały partnera

Podczas przeprowadzki największym problemem jest przetransportowanie całego naszego dobytku, a w tej sytuacji najlepiej powierzyć to profesjonalnej firmie zajmującej się przeprowadzkami.

Jak się do tego zabrać?

Powierzając przeprowadzkę jednej z firm należy się bardzo dokładnie zastanowić, powierzymy przecież cały nasz dobytek, w tym rzeczy bardzo delikatne. Należy zaczerpnąć opinii oraz sprawdzić jak długo na rynku dana firma się utrzymuje, gdyż jeżeli jest to całkiem długi okres czasu, to możemy przypuszczać, że wykonują solidną pracę. Jeżeli ustalimy już z usługi jakiej firmy skorzystamy, to po odbyciu rozmowy telefonicznej najpewniej trzeba będzie się umówić w miejscu przeprowadzki z pracownikiem zakładu, który oceni zakres prac, oraz przekalkuluje wszelkie niedogodności związane z wyniesieniem rzeczy.

Jak powinna wyglądać profesjonalna usługa przeprowadzkowa?

Oprócz rzecz jasna indywidualnego podejścia i przyjaznej atmosfery, firma przeprowadzkowa powinna zaoferować cały wachlarz możliwości związanych z zapakowaniem, wyniesieniem oraz przetransportowaniem naszych rzeczy. Na najbardziej delikatne przedmioty powinniśmy otrzymać specjalne skrzynie, które zabezpieczą nasze skarby przed wszelkimi czynnikami mechanicznymi i fizycznymi, które mogą je uszkodzić. Dodatkowo należy ustalić, które z rzeczy można rozebrać na części, a które należy przenosić w całości. Jednym słowem powinniśmy otrzymać realny obraz i propozycję tego jak będzie to wyglądać.

Ile kosztuje przeprowadzka?

Cena przeprowadzki jest zależna od wielu czynników i najczęściej występuje indywidualna wycena przeprowadzki, gdyż pracownik firmy podczas wizyty musi sporządzić szacunkowy kosztorys i zakres prac, a następnie ustalić poziom trudności oraz przewidziany czas, który będzie potrzebny na przeprowadzkę. W dużych miastach koszt będzie oscylował w granicach 130zł za godzinę pracy przynajmniej dwóch pracowników oraz samochodu do przeprowadzki. W mniejszych miastach oczywiście możemy liczyć się ze stawką mniejszą, w granicach 100zł za godzinę pracy.

Czy naprawdę się opłaca korzystanie z takiej usługi?

Wiele osób zapewne zastanawia się nad tą kwestią, jednak przeprowadzanie się na "własną rękę" wcale nie musi oznaczać zniwelowania kosztu, dostarczy z całą pewnością sporo stresu oraz zajmie wiele czasu. Firmy zajmujące się przeprowadzkami mają bardzo dużą wiedzę w tym zakresie, wiedzą jak odpowiednio zabezpieczyć przedmioty, tak by nie uległy nawet minimalnemu zniszczeniu. Jeżeli za przeprowadzkę mamy zapłacić 500zł, a samemu zniszczymy sprzęt za wiele więcej, to nie będzie w tym żadnej oszczędności, jedynie niepotrzebnie zszargane nerwy.

Jaki zasięg ma firma od przeprowadzek?

Mniejsze firmy zajmują się przeprowadzkami lokalnymi, w granicach kilku-kilkudziesięciu kilometrów od celu. Natomiast istnieje wiele dużych firm, które oferuje swoją usługę na terenie całej Unii Europejskiej. Jak najbardziej będzie wiązało się to z dodatkowymi kosztami, lecz żeby nie tracić swojego dobytku jak najbardziej można zastanawiać się nad podjęciem współpracy nawet na większe odległości.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%