Zamknij
REKLAMA

Żywica górska – co powinieneś o niej wiedzieć?

13:39, 21.01.2022 | .
Fot. pixabay.com

Aby cieszyć się zdrowiem, pełnią energii oraz dobrym samopoczuciem należy dbać o siebie w kompleksowy sposób. Niezwykle ważną częścią tego procesu jest dostarczanie do organizmu szeregu cennych witamin, minerałów i składników odżywczych. Pomocne okażą się w tym starannie wyselekcjonowane suplementy diety. Jednym z nich jest żywica górska. Dlaczego warto się nią zainteresować?

Bogactwo natury pochodzące z egzotycznych krajów

Mumio shilajit, z uwagi na miejsce swojego występowania oraz konsystencję przywodzącą na myśl drobne kryształki, określa się mianem żywicy górskiej. To substancja pochodzenia naturalnego, która powstaje przede wszystkim w skalistych zakątkach Himalajów, Kaukazu oraz na Wyżynie Tybetańskiej. Tamtejsza ludność spostrzegła ją, a następnie wiedziona ciekawością zaczęła stosować, odkrywając szereg dobroczynnych właściwości o charakterze leczniczym. Mumio obfituje w wapń i fosfor, które pełnią rolę fundamentów w budowie ludzkich kości. Zawiera również kwasy próchnicze, które stymulują procesy metaboliczne komórek i pobudzają je do szybszej regeneracji. Wykazuje imponujące właściwości antyoksydacyjne, a więc aktywnie neutralizuje niekorzystne działanie wolnych rodników, między innymi spowalniając starzenie się organizmu. Zwalcza stany zapalne i znacząco wzmacnia całe ciało. Nic więc dziwnego, że ten środek stał się przedmiotem badań naukowców oraz znalazł zastosowanie w medycynie. Kto i w jakich okolicznościach powinien po niego sięgnąć?

Suplement o uniwersalnym zastosowaniu i wielu cennych właściwościach

Oczyszczone bryłki mumio okażą się nieocenione jako suplement, który zminimalizuje dolegliwości odczuwane ze strony układu pokarmowego. Zmniejszą wydzielanie pepsyny, która jest odpowiedzialna za wywoływanie podrażnień żołądka i powstawania wrzodów. Na dodatek pomogą uporać się z niestrawnością. Tym specyfikiem powinny zainteresować się osoby, które posiadają wysoki poziom cukru we krwi, gdyż badania dowiodły, że może on zauważalnie go obniżyć, a także chorzy na osteoporozę, którym przyda się dodatkowa dawka minerałów tworzących strukturę kości. Warto podkreślić, że jednym z największych atutów mumio jest jego uniwersalny i kompleksowy zarazem charakter. Równie dobrze sprawdzi się bowiem przy powszechnych problemach w postaci ogólnego zmęczenia, nadmiernego stresu oraz wszelkich infekcji o podłożu bakteryjnym i wirusowym. Rozsądnie będzie mieć ten suplement w domowym wyposażeniu i zażyć, gdy zajdzie taka potrzeba. To sprzymierzeniec w walce o piękny wygląd, dlatego przypadnie do gustu ludziom, którzy chcą pochwalić się jędrną skórą oraz mocnymi włosami. Produkt jest w stanie przynieść ulgę każdemu, kto doznał urazu w postaci:

  • stłuczenia,
  • naciągnięcia,
  • zwichnięcia,
  • złamania,
  • otwartych ran.

Najlepiej będzie zaaplikować na obolałe miejsce maść lub kompres wykonane z mumio. W rezultacie zaczną się one szybciej goić, a dyskomfort stanie się mniej odczuwalny. To opcja, z której mogą korzystać zwłaszcza osoby prowadzące wyjątkowo aktywny tryb życia, sportowcy oraz rodzice małych dzieci, u których nietrudno o rozmaite i liczne kontuzje. Co ciekawe, włączenie do swojej diety żywicy górskiej mogą rozważyć zarówno panie, jak i panowie, którzy przygotowują się do powiększenia rodziny. Systematyczne przyjmowanie tego specyfiku może bowiem zaowocować zwiększeniem produkcji estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych, oraz polepszeniem jakości nasienia u mężczyzn. Trudno więc nie zgodzić się z tym, że to produkt dedykowany sporej grupie konsumentów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%