Zamknij
REKLAMA

Kawa w biurze – czy warto w nią inwestować?

18:08, 27.04.2022 | .

Podsumowanie:

  • Kawa w biurze (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/rozwiazania-dla-biznesu/dla-biur/) jest jednym z najczęściej występujących benefitów oferowanych przez potencjalnych pracodawców. Jej znaczenie rośnie i zdecydowanie warto wprowadzić ją do firmy.
  • Kawa w biurze to gwarant lepszego samopoczucia i efektywności pracowników, a kącik kawowy to miejsce, przy którym prowadzone są dyskusje, nierzadko prowadzące do rozwiązania zawodowych problemów. Z kolei pracodawca, który oferuje bezpłatny i nieograniczony dostęp do kawy jest tym szefem, który dba o pracowników i troszczy się o ich potrzeby.
  • Dobra kawa w biurze powstaje za pośrednictwem starannie dobranego ekspresu kawowego i wysokiej jakości ziaren kawy.

Kultura picia kawy umacnia się niemal z dnia na dzień. Coraz zwiększą uwagę zwracamy nie tylko na to, ile kawy pijemy, ale też jaką i w jaki sposób przygotowaną. Świeża, aromatyczna kawa ma cudowną moc poprawy naszego samopoczucia, a także koncentracji. Dodaje energii, sprzyjając wykonywaniu codziennych zadań, czekających na nas w biurze.

Potrzebujemy jej nie tylko w domu, ale też w pracy. Już kilka lat temu blisko 50% osób poszukujących zatrudnienia wskazywało, że łatwy dostęp do kawy jest dla nich bardzo istotnym pozapłacowym benefitem. Dziś zapewne ta wartość jest większa. Kawa w biurze stała się standardem. I powinien on obowiązywać również w Twojej firmie.

Dlaczego kawa w biurze jest potrzebna?

  • Kawa jest nieodzownym elementem dnia około 75% Polaków – tak wskazują wyniki badania przeprowadzonego przez Food Research Institute. Będąc częścią codziennego rytuału, decyduje jeszcze mocniej o dobrym nastroju i nierzadko staje się źródłem relaksu. Zapewniając więc kawę w biurze dla swoich pracowników, dbasz o ich samopoczucie. Dajesz im szansę na odprężenie i na przedłużenie ich przyjemnej rutyny, a to przekłada się na dobrą atmosferę w pracy.
  • Nie jest tajemnicą, że kawa ułatwia koncentrację, zwiększa pamięć krótkotrwałą, dodaje energii i zwiększa szybkość procesów myślowych. To oznacza, że kawa w biurze jest gwarantem większej produktywności całego zespołu.
  • Szef, który decyduje się na włączenie ekspresu i dobrej kawy do biurowego wyposażenia, jawi się w oczach pracowników jako szef bardziej dbający o ich samopoczucie i świadomy ich potrzeb. To poprawia pracowe morale i zwiększa przekonanie każdego członka zespołu o tym, że pracuje w dobrym miejscu.
  • Kawa w biurze sprzyja nawiązywaniu kontaktów między pracownikami, a także szybszemu rozwiązywaniu problemów w prowadzonych przez nich projektach. Firmowa kuchnia jest przecież tym wyjątkowym miejscem, w którym członkowie zespołu spotykają się ze sobą i mają kilka minut na rozmowę. Co ciekawe, w jej trakcie w większości rozmawiają na tematy związane z pracą. W ten sposób, nawet nieświadomie, pomagają sobie nawzajem, przyspieszając realizację niektórych zadań. To cenna korzyść dla Ciebie jako pracodawcy.

Widzisz więc, że zdecydowanie warto inwestować w kawę w biurze. Pamiętaj jednak, że nie wystarczy pierwsza lepsza kawa. Jeśli chcesz osiągnąć wszystkie wymienione korzyści, zainwestuj zarówno w dobrej jakości kawę, jak i dobry ekspres, który pozwoli „wyciągnąć” z ziaren to, co najlepsze, a pracownikom umożliwi szybkie i bezproblemowe przygotowanie takiej kawy, jakiej aktualnie potrzebują.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%