Zamknij

Najważniejsze cechy pracowni terminalowej

10:09, 05.05.2022 . Aktualizacja: 10:11, 05.05.2022

Pracownia terminalowa cieszy się rosnącą popularnością. W dużej mierze wynika to z faktu, że ma ona mnóstwo zalet. To idealna propozycja dla placówek edukacyjnych, firm oraz instytucji publicznych.

Warto podkreślić, że każdy system dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkowników. Wszystko po to, aby zagwarantować oczekiwany poziom komfortu i swobody użytkowania. Zastanawiasz się, czy taka inwestycja realnie się opłaca? Zapoznaj się z dalszą częścią publikacji, gdzie zamieszczono szczegółowe informacje na ten temat!

Projekt "szyty na miarę"

Terminalowa pracownia informatyczna jest projektowana w oparciu o rzeczywiste oczekiwania zleceniodawcy. Wszystko zależy od tego, gdzie będzie ona eksploatowana. Jedno jest pewne - w absolutnie każdym przypadku można liczyć na nieprzeciętną wydajność oraz niezawodność. W jednej sali komputerowej/językowej może znajdować się nawet kilkanaście stanowisk pracy. Na pierwszy rzut oka pracownia prezentuje się zupełnie tak, jak pomieszczenia ze standardowym wyposażeniem. Gdzie leży różnica? Do jednego terminala można podłączyć wiele miejsc pracy, które składają się z monitora, klawiatury i myszy. Użytkownicy korzystają z jednej, ale dzielonej przestrzeni dyskowej. Nie ma konieczności inwestowania w wiele sztuk komputerów stacjonarnych lub laptopów, co niesie za sobą potężne oszczędności.

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/produkt/pracownia-jezykowa

Ergonomia miejsca pracy

Fachowo zaprojektowana oraz wdrożona pracownia terminalowa jest w stu procentach ergonomiczna. Oznacza to, że nie stanowi ona żadnego zagrożenia dla użytkowników oraz otoczenia. W tradycyjnej pracowni w jednym pomieszczeniu znajduje się kilkanaście komputerów, które generują hałas oraz emitują ciepło. W omawianym przypadku można zapomnieć o głośnym i uciążliwym działaniu wentylatorów. W pracowni panują dogodne warunki do nauki lub wypełniania obowiązków zawodowych. Na uwagę zasługuje fakt, że informatyczny system terminalowy jest także przyjazny środowisku naturalnemu. Trudno wyobrazić sobie lepszy wybór!

Niski koszt wdrożenia oraz utrzymania

Kolejnym atutem pracowni terminalowej jest niższy koszt wdrożenia oraz utrzymania systemu. Trzeba wiedzieć, że dzięki omawianemu rozwiązaniu można ograniczyć pobór energii o niemal 90% (w porównaniu z klasyczną pracownią komputerową). To prawdziwa gratka dla osób oszczędnych, a także placówek z ograniczonym budżetem. Nie można zapomnieć o tym, że pracownia terminalowa generuje mniejszą ilość obowiązków związanych z konserwacją oraz administracją pracowni informatycznej.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%