REKLAMA

Jak zadbać o bezpieczeństwo wyjazdu wybierając biuro podróży?

22:12, 14.12.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj

Nie od dzisiaj wiadomo, że przy wyborze biura podróży nie tylko cena wyjazdu się liczy. Coraz częściej w pełnym chaosu świecie zaczynamy jako klienci rozglądać się za markami dającymi poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, tak potrzebnymi elementami każdego wypoczynku.

Nic więc dziwnego, że większość z nas obserwuje wiadomości dotyczące sytuacji finansowej biur i poszczególnych operatorów. Jak jednak zawczasu zapobiec ewentualnym problemom i trudnościom, które mogą nawiedzić nas na wyjeździe? O tym dowiesz się z poniższego poradnika.

Przede wszystkim powinniśmy odrobić lekcje w temacie dostępnych touroperatorów. Najlepiej starać się surfując po internecie zrobić krótki research na temat tego, który tour operator jest najbardziej godny zaufania. Wystarczy tylko zawitać na stronę danej marki podróżniczej i wczytać się w to, co jej właściciele piszą o swoim przedsiębiorstwie. Niezwykle ważna w takich przypadkach pozostaje historia firmy, naturalnie im jest dłuższa, tym większa szansa, że mamy do czynienia z operatorem na którym można polegać. Drugą kwestią w kolejności jest poziom specjalizacji danej marki organizującej wypoczynek. Jeśli na przykład szykujemy się na wczasy w Hiszpanii , powinniśmy przede wszystkim szukać ekspertów, którzy znają lokalny rynek, atrakcje oraz ogólne realia kierunku w jakim się udajemy. To nic trudnego odnaleźć dziś taką, specjalizującą się w danym zakątku świata firmę – zauważa przedstawicielka Direct Spain Tour, od lat organizującego wypoczynek polaków w słonecznej Hiszpanii – wystarczy tylko umiejętność korzystania z internetu oraz zdanie się na opinię wielu dotychczasowych klientów marki.

Przed wyjazdem sprawdź możliwość kontaktu z operatorem

Urlopowy wypoczynek to wyjątkowy czas, dlatego też nikogo nie powinno dziwić, że chcemy go dopracować do perfekcji. Często mamy w związku z tym wiele wątpliwości a w głowie kłębią nam się niezliczone pytania do organizatora podróży. Nie ulega wątpliwości, że powinniśmy móc dogadać się z nim w języku polskim, jak się jednak okazuje nie zawsze ten wydawałoby się standard stanowi regułę. W przypadku podróży do Hiszpanii, będziemy zatem szukali operatora wycieczki, który tak jak choćby wspomniane już Direct Spain Tour, deklaruje iż jego wykwalifikowany personel składa się również z Polaków i osób władających naszą rodzimą mową. Dzięki temu elementowi z pewnością pozostaniemy zawsze dobrze poinformowani, a w wypadku jakiegokolwiek problemu, szybko uda nam się znaleźć właściwe rozwiązanie.

 

Nasze bezpieczeństwo zależy także jednak od tego, jak szybko nasz tour operator jest w stanie interweniować w razie nieprzewidzianej potrzeby oraz ewentualnych problemów. Logika każe nam zatem wybierać tych touroperatorów, którzy są obecni w kraju naszego wypoczynku. To gdzie znajduje się siedziba operatora wycieczki, będzie zatem zależało od dokonanego przez nas wyboru. W wypadku Hiszpanii z pewnością najlepiej stawiać na marki z siedzibą w tym właśnie kraju, dzięki temu ewentualna interwencja organizatorów nie będzie aż tak odległym scenariuszem w razie jakiegokolwiek kryzysu.

(Materiał partnera)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018