REKLAMA

Jak dobrze rozpocząć rok 2018?

01:03, 23.12.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj

Za kilka dni każdy z nas rozpocznie nowy rozdział w swoim życiu. Wszystko dlatego, że rok 2017 przechodzi już powoli do historii… W związku z tym nie brakuje osób, które mają rozmaite plany dotyczące najbliższej przyszłości. Zastanawiacie się, jak dobrze rozpocząć rok 2018? Co zrobić, aby nowe 12 miesięcy było wykorzystane lepiej, niż poprzednie? Zapoznajcie się z kilkoma wskazówkami, które pomogą Wam zrealizować swoje cele.

Dlaczego warto wypisać sobie postanowienia noworoczne?

Warto wiedzieć, że bardzo dużo ludzi robi sobie z tej okazji rozmaite postanowienia noworoczne. Zastanawiacie się, czy warto zdecydować się na ten sam krok? Jak najbardziej tak. Trzeba podkreślić, że statystyki pokazują, że takie osoby mają większe szanse na zrealizowanie swoich celów. Jeśli zatem nie wiecie, jak dobrze rozpocząć rok 2018, to powinien to być jeden z najważniejszych priorytetów. Zastanówcie się, co chcecie tak naprawdę zmienić w swoim życiu. Macie zamiar poprawić sytuację finansową? Chcecie zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o lepszą sylwetkę? A może marzy Wam się poznanie drugiej połówki? Przemyślcie dokładnie na czym Wam najbardziej zależy, a następnie wypiszcie postanowienia, które są z tym faktem związane. Jeśli na przykład chcecie zrzucić zbędne kilogramy, to możecie obiecać sobie, że od stycznia zapiszecie się na treningi (do siłowni czy klubu fitness itp.) i będziecie je systematycznie realizować.

Jak zmotywować się do realizacji swoich celów?

Same postanowienia noworoczne - nawet jeśli będą wypisane skrupulatnie i w ciekawej formie - nie zagwarantują finalnego sukcesu... Trzeba podkreślić, że realizacja celu nie może odbyć się bez odpowiedniej motywacji. Co zrobić, aby zaangażowanie zawsze było na optymalnym poziomie? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wizualizować sobie korzyści, które nastąpią, jeśli na przykład zapiszecie się na treningi czy podejmiecie próbę opanowania nowego języka obcego itp. Warto również dokładnie wypisać sobie wszystkie takie zalety i jak najczęściej z nimi mieć styczność. Wszystko po to, aby pozytywnie "nakręcać" się do działania. Dobrym sposobem jest powieszenie takich kartek w miejscu, w którym codziennie przebywacie. Dzięki temu od poniedziałku do niedzieli będziecie dostrzegać, że to, co robicie, ma sens, a w przyszłości Wasza praca po prostu zaprocentuje.

Co zrobić, kiedy motywacja spada?

Statystyki pokazują, że wielu Polaków robi sobie postanowienia noworoczne. Najczęściej w pierwszym okresie nie brakuje im zaangażowania do realizacji swoich planów. Potem jednak jest z tym - z miesiąca na miesiąc - coraz gorzej... Co zrobić, żeby zawsze motywacja zawsze była na wysokim poziomie? Istotne jest to, aby cały czas szukać dodatkowych bodźców, które będą pomagały Wam przezwyciężać trudne momenty. Jest to naprawdę pomocne. W związku z tym warto szukać grup wsparcia (na przykład w trakcie odchudzania itp.), słuchać motywacyjnej muzyki, oglądać filmiki, których twórcy potrafią przekonywać do swoich racji, a także otaczać się na co dzień inspirującymi osobami. Dzięki temu dobrze wejdziecie w rok 2018 i dodatkowo nie porzucicie potem Waszych marzeń bez ich realizacji. Więcej o motywacji na www.mistrzmotywacji.pl/blog/

(Materiał partnera)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018