Zamknij
REKLAMA

Jaki aparat do jonoforezy kupić?

15:42, 13.03.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
publicdomainpictures.net

Od jakiegoś czasu coraz bardziej popularna jest fizykoterapia w domu. Dzięki niewielkich rozmiarów elektrostymulatorom, można przeprowadzać zabieg jonoforezy samodzielnie w warunkach domowych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjenci mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, które musieliby przeznaczyć na zabiegi w gabinetach rehabilitacji. Trzeba podkreślić, że fizjoterapia na Narodowy Fundusz Zdrowia jest niepełna, a kolejki są nie do przejścia. Na początku musisz zdecydować, jaki rodzaj prądu będzie najlepszy dla Twoich potrzeb.

Na które parametry warto zwrócić uwagę?

Musisz zastanowić się, czy potrzebny Ci będzie przenośny aparat do jonoforezy. Będzie on zasilany na baterie, co może być przydatne na przykład w podróży. Jeżeli uznasz, że nie jest to rozwiązanie dla Ciebie, to rozejrzyj się za stacjonarnym aparatem do jonoforezy. Dobrze jest zaopatrzyć się w taki, który ma wbudowany zasilacz sieciowy, bo będzie się charakteryzował większą mocą. Aparaty zasilane bateriami, zawsze mają mniejszą moc, chociaż część z nich ma również możliwość podłączenia zasilacza.

Aparat do jonoforezy – Częstotliwość

W aparatach do jonoforezy EMS nie ma ona zbyt wielkiego znaczenia, bo ruch mięśni jest wywoływany przez prąd o niskiej częstotliwości. Jeżeli natomiast chodzi o prądy TENS, to mają one większą moc, kiedy częstotliwość jest wysoka. Aparaty do jonoforezy powinny mieć minimum 4000 Hz.

Dodatkowe funkcje

Część z aparatów do jonoforezy ma również dodatkowe funkcje, takie jak: termoterapia (podgrzewanie tkanek), FIR (termoterapia światłem podczerwonym), laser, lub ultradźwięki.

Liczba kanałów

Większość aparatów do jonoforezy do użytku w domu ma dwa kanały, które obsługują maksymalnie aż osiem elektrod. Zazwyczaj taka ilość jest całkowicie wystarczająca, gdy będzie potrzebne stymulowanie kilku części ciała w tym samym czasie. Warto zainwestować w aparat z czterema kanałami, który obsługuje aż do 16 elektrod. Będzie to ważne przy spalaniu tłuszczu oraz w odniesieniu do osób leżących.

Liczba programów

Do podstawowego zastosowania będzie wystarczające kilka programów. Jednak im jest ich więcej, tym na więcej sposobów można wykorzystać to urządzenie. W części aparatów poza wgranymi programami jest możliwość samodzielnego programowania zabiegu. Jednym z nich jest aparat do jonoforezy w sklepie Propedis. Zwróć uwagę również na przeznaczenie swojego sprzętu. Jeżeli ma Ci on służyć wyłącznie do użytku domowego, to możesz kupić prostszy model. Natomiast do gabinetu wybierz aparat o dużej mocy z wieloma funkcjami dodatkowymi i z dużą ilością elektrod. Oczywiście możesz taki kupić również do swojego domu.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone