Zamknij
REKLAMA

Skimboard dla amatorów- jak wybrać?

21:43, 06.05.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Jazda po płytkiej warstwie wody wymaga dobrania odpowiedniej deski i tutaj niestety snowboardowa nie spełni oczekiwań, mimo iż te dwie dyscypliny można powiedzieć, są spokrewnione. Wbrew pozorom, by wybrać skimboard, trzeba niestety posiadać wiedzę bądź polegać na doświadczeniu sprzedawcy, z którym niestety różnie bywa. Lepiej więc wcześniej przybliżyć sobie temat.

Jaki kształt deski?

Wybierając odpowiednią deskę, priorytetem powinien być jej kształt. Tutaj do wyboru jest:

  kształt opływowy, czyli deska nie posiada żadnych wcięć. Jest symetryczna o zaokrąglonych rogach. Z racji, iż posiada opływowy kształt, jest szybka i umożliwia wykonywanie wielu tricków
  skimboard z wcięciami, wąskim nosem oraz znacznie szerszym środkiem. Można powiedzieć, że taka deska jest uniwersalna i sprawdzi się doskonale do nauki.

Oczywiście nie można jednoznacznie stwierdzić który kształt deski będzie najlepszy, gdyż wszystko okazuje się dopiero podczas użytkowana, i wbrew pozorom poziom doświadczenia nie ma tutaj tak naprawdę znaczenia.

Rozmiar skimboardu- czy ma znaczenie?

Jak najbardziej tak. Osoby lekkie, jak i dzieci powinny korzystać z desek o długości 95 centymetrów. Dla dorosłych sprawdzą się deski mające 105 cm, które mają dobrą wyporność oraz są zwrotne, więc do tricków również się sprawdzą. Osoby cięższe powinny wybrać skimboard liczący 110cm.

Z jakiego materiału powinna być deska?

Tutaj pod uwagę warto wziąć doświadczenie. Osoby, które mają zamiar sporadycznie pływać na takiej desce, powinny wybrać model drewniany, który pokryty jest laminatem od dołu, od góry natomiast posiada lakierowaną warstwę z piaskiem, dzięki której nie jest śliska. Wbrew pozorom taki skimboard nie kosztuje wiele, więc jeśli okaże się, że to jednak nie jest odpowiedni sport, nie poniesie się start związanych z zakupem sprzętu. Na uwagę zasługują również deski z pianką oraz laminatem, gdyż są bardzo wytrzymałe i odporne na zarysowania. Taki rodzaj niestety jest znacznie droższy od drewnianej deski, jednak jeśli skimboard jest pasją, to warto zainwestować.

Gdzie kupić skimboard?

Zakup odpowiedniej deski nie jest problemem, gdyż ten rodzaj sportu cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Warto jednak wybierać sprawdzane sklepy oferujące dobry sprzęt takie jak deskshop.pl. gdzie można nabyć zarówno deskę, jak i wszystkie niezbędne akcesoria, bo fakt faktem nawet dobór odpowiedniego kombinezonu jest bardzo istotny.

Jaki kombinezon na skimboard będzie najlepszy?

W tej kwestii wybór jest bardzo duży, warto jednak zwrócić uwagę na suche kombinezony, które umożliwiają pływanie nawet w niskich temperaturach bez konieczności zakładania kombinezonu pianowego. Taki rodzaj kombinezonu posiada specjalne uszczelki na rękawach, nogawkach i szyi, które zapobiegają wlewaniu się wody do środka. W suchym kombinezonie także zamek posiada odpowiednie zabezpieczenie. Niestety wadą jego jest tylko cena, gdyż za dobrej jakości kombinezon trzeba dać kilkaset złotych, więc nie jest to już wydatek na każdą kieszeń, ale nie jest to wyposażenie, które kupuje się często.     
 

 

(Materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone