Zamknij
REKLAMA

Komu zlecić cięcie stali, żeby na tym nie stracić?

08:40, 27.05.2018 | Materiały partnera
Skomentuj

Wyroby ze stali to ogromny dział produktów, w którym zawierają się zarówno wielkogabarytowe konstrukcje stalowe, jak również nasze domowe sprzęty użytku codziennego. Zanim jednak stalowa konstrukcja znajdzie się na budowie, musi ona zostać odpowiednio wycięta i uformowana w zamierzony kształt.

Jakie firmy oferują obróbkę z użyciem lasera?
W Polsce działają fabryki pełniące usługi obrabiania metali. Do zakresu ich działań wchodzą: cięcie stali, cięcie blach aluminiowych, gięcie na prasie oraz usługi spawalnicze. Nowatorskie technologie to przede wszystkim cięcie gazowe czyli inaczej cięcie tlenem. Na wyjątkową uwagę zasługuje cięcie stali nierdzewnej przy użyciu promienia lasera. Skupione światło tnie stal, przepalając ją według ustalonej koncepcji. Cały proces jest doskonale rozplanowany i daleko w tyle zostawia starsze metody obróbki metali, jak chociażby te wykorzystujące piłę taśmową.

Jak prezentuje się cennik cięcia stali?
Nie można jednoznacznie określić, ile zapłacimy za cięcie stali  przy użyciu lasera, gdyż ta usługa jest uzależniona od grubości blachy oraz rodzaju stali. Innowacyjne urządzenia przetną stal czarną, stal nierdzewną oraz aluminium. Najwięcej zapłacimy, zlecając cięcie grubej blachy. Lepiej prezentują się stawki za cięcie cienkiej stali czarnej, która jest dużo tańsza w obróbce, niż jej aluminiowe odpowiedniki. Oczywiście każda obróbka metalu jest inna, dlatego zaleca się wybieranie firm, które indywidualnie podchodzą do otrzymywanych zamówień. Takim przedsiębiorstwem jest Fabryka 4x4, która by uniknąć niejasności, oferuje błyskawiczne wyceny zleceń. Korzystając z możliwości oszacowania, ile będzie nas kosztować usługa, da się obiektywnie ocenić, czy jest ona dla nas korzystna.

Czy do cięcia stali warto wybierać wysokowydajne lasery?
Maszyny, które tną stal, są przystosowane do pracy na najwyższych obrotach. Jednak nawet nowa technologia bywa czasem zawodna. Współczesne fabryki są wyposażone w wiele egzemplarzy sprawdzonych urządzeń. W związku z tym, w przypadku awarii lub innego nagłego zajścia, które zatrzyma pracę maszyny, pracownik będzie kontynuował realizację projektu na innym automacie. Doświadczeni przedsiębiorcy przetestowali dziesiątki przyrządów i sprawdzili asortyment oferowany przez rynek, by wybrać najlepszy sprzęt do swojej firmy. Fabryka 4x4 przeprowadza cięcie stali na maszynach TRUMPF, które są wysokowydajnymi laserami. To godne zaufania urządzenia, uważane za najbardziej wydajne na rynku.

 

(Materiały partnera)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

fakchowiecfakchowiec

1 0

- nowej myjni - cięcie stali i lakieru strumieniem wodnym pod wysokim ciśnieniem 14:58, 16.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone