Zamknij
REKLAMA

Znaleźć pracę lub pracownika? Z pl.jobsora.com to proste

14:16, 11.02.2019 | Materiał partnera

Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że na rynku pracy panuje tzw. rynek pracownika, co oznacza, że jest więcej miejsc pracy niż potencjalnych pracowników. Spowodowane jest to m. in. emigracją wielu Polaków.

Zeszłoroczne dane GUS dotyczące rynku pracy wyraźnie wskazują na wzrost wolnych miejsc pracy. W drugim kwartale było ich aż 165 tys. To aż o 35 % więcej niż rok wcześniej. Dlaczego tak się dzieje? Odpływ pracowników do krajów zachodnich czy skandynawskich nie jest jedyną tego przyczyną. Pracodawcy wskazują na niskie lub nieodpowiednie kompetencje zgłaszających się kandydatów. Bo polscy pracownicy jeszcze stosunkowo rzadko samodzielnie dbają o swój rozwój, o zdobywanie nowej wiedzy, umiejętności. Nie są też gotowi na przebranżowienie, jeśli nie jest to absolutnie konieczne.

Sytuacja bardzo korzystna dla osób poszukujących pracy oznacza większy wybór ofert i możliwość wyższych zarobków. Tyle, że skoro ofert pracy jest tak wiele to odnalezienie tych najbardziej korzystnych może być kłopotliwe. I tu z pomocą przychodzą portale z wyszukiwarkami ofert pracy takie jak Jobsora. Możemy tam wyszukać oferty pod kątem województwa, miasta, pożądanej profesji i najlepszej płacy, co znacznie ułatwia i usprawnia proces znalezienia pracy.

O wiele gorzej mają pracodawcy. Niedobór odpowiednich pracowników często jest hamulcem w rozwoju firm. Oznacza to konieczność walki o pracownika i zachęcanie go do podjęcia pracy właśnie w tej konkretnej firmie. Już nie wystarczają wyższe niż u konkurencji płace. Potencjalni pracownicy zwracają uwagę na warunki pracy, atmosferę w firmie i pracownicze pakiety. Coraz większe znaczenie ma możliwość samorealizacji i zadowolenia z pracy. Nuda i brak ciekawych zadań to powód zmiany pracy dla aż 29 proc. pracowników.

Dlaczego warto skorzystać z wyszukiwarki ofert pracy? Bo tak jak korzystamy z wyszukiwarek, czy porównywarek przy internetowych zakupach, tak przy szukaniu pracy lub pracownika można sobie bardzo ułatwić życie. W natłoku informacji najlepiej sprawdzają się proste rozwiązania. Dla dobrego wyselekcjonowania interesujących nas ofert potrzebne są szukane stanowisko oraz lokalizacja. Ważne za to jest, aby wyszukiwarka współpracowała z wieloma serwisami ofert pracy przynajmniej w kilku krajach.

Prawie 60 % poszukujących pracy robi to za pomocą internetu. Najczęściej przez wyszukiwarki. Tę tendencję zauważają też pracodawcy i nasilają działania w sieci budujące wizerunek dobrego pracodawcy.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone