Zamknij
REKLAMA

Korona porcelanowa na Żoliborzu? – kilka ważnych spraw

11:40, 03.04.2019 | artykuł sponsorowany

Jak wiadomo, korona zęba jest jego widoczną częścią. Dentystyczne korony są swojego rodzaju, stałą nadbudową zębów, w wypadku braku zębowego lub kiedy są one zniszczone. Te wykonane z porcelany gwarantują najlepszą estetykę, spośród wszystkich rodzajów koron. Mogą być dopasowane odcieniem do pozostałych zębów, to samo dotyczy ich kształtu.

Jeżeli mieszkamy w Warszawie, czy to np. Wilanów czy też Żoliborz korona porcelanowa może być wykonana przez wiele gabinetów zajmujących się protetyką. Wystarczy tylko zorientować się chociażby za pośrednictwem Internetu, gdzie możemy liczyć na najlepszą ofertę. Można tego dokonać np. wpisując w wyszukiwarkę hasło – protetyka stomatologiczna Żoliborz. Dobrym pomysłem, będzie też zapytanie znajomych, którzy mieszkają w okolicy. Dzięki odnalezieniu gabinetu blisko miejsca zamieszkania, unikniemy częstych dojazdów na wizyty.

Stosowanie koron porcelanowych

Okazuje się, że porcelanowe korony to te, które wstawia się najczęściej. Wskazaniem do ich założenia są spore zniszczenia zębów, które mogą być wywołane np. przez patologiczne zatrucie zęba, próchnicę lub też złamanie. To także doskonałe rozwiązanie do zastosowania w wypadku bardzo słabych zębów po leczeniu kanałowym. Sprawdzą się też, jako metoda stomatologii estetycznej. Pomagają w korekcie ortodontycznej i estetycznej zębów, leczą zęby krzywe, trwale przebarwione oraz przejawiające problemy ze szkliwem. Protetyczne korony to ostateczne wyjście, w sytuacji kiedy jest to jedyna możliwość wsparcia stanu zębowego. Dzieje się tak dlatego, że aby założyć koronę, ząb wymaga dość intensywnego spiłowania. Kiedy występuje kompletny brak zęba, korony mogą być mocowane na wszelkiego typu implantach.

Korona porcelanowa, bardzo przypomina w swoim wyglądzie naturalny ząb. Dodatkowo, porcelana jest bardzo solidna, dlatego nie ma potrzeby, aby specjalnie uważać podczas gryzienia pokarmu. Mimo dużej trwałości, ustępują one jednak koronom metalowym. W związku z tym, w wypadku zębów tylnych, metalowe korony stanowią raczej pierwszy wybór. Zęby, które znajdują się z przodu, zastępuje się porcelanowymi koronami, głównie ze względu na estetyczne walory.

Spora zaletą koron porcelanowych jest to, że mocuje się je zwykle na stałe, więc mogą być one używane identycznie jak zęby naturalne. W odróżnieniu od ruchomych protez, nie występuje tutaj problem wypadania z ust.

Korzeń zęba

Korony wykonane z porcelany, mogą być zakładane na korzenie naszych naturalnych zębów, których naturalna korona została złamana, zniszczona bądź uległa próchnicy. Bardzo rzadko dochodzi do sytuacji, w której po starciu zęba, konieczne jest wykonanie nowej korony. Te wykonane z porcelany, to też metoda na bardzo szybkie leczenie ortodontyczne, jeśli zgryz posiada zauważalne wady, które można wyeliminować, dzięki korekcie kilku zębów. Jeśli korona, ma być zamocowana do naturalnego zęba, jego korzenie muszą być martwe i będą wymagać kanałowego leczenia. Ząb, powinien być też odpowiednio przypiłowany, po to, aby nie było problemu z osadzeniem na nim korony.

Implanty

Protetyka na Żoliborzu, ale także i w innych miejscach, pozwala na stosowanie koron na implantach. Co ważne, istnieje też możliwość założenia ceramicznych lub metalowych implantów. Korony porcelanowe, które zakłada się na implanty, nie dają gwarancji takiej estetyki, jak te, które osadza się na korzeniu naturalnym zęba lub korony pełnoceramiczne.

Korony na metalowym implancie – wykonane ze złota lub stali, nie są aż tak naturalne. Poziom przepuszczania światła jest znacznie mniejszy, niżeli w wypadku zębów naturalnych. Dodatkowo, może być widoczna linia implantu o szarej ciemnej barwie, w okolicach linii dziąseł. Ceramiczne implanty, które wykonuje się z tlenku cyrkonu wraz z nałożonymi na nie koronami porcelanowymi, są w stanie oddać bardziej naturalny wygląd. Jest to też gwarancja znacznie większej wytrzymałości. Spora część lekarzy przekonuje jednak, że to korony metalowe są trwalsze.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone