Zamknij

Bukmacher Betclic sponsorem Lechii Gdańsk

07:34, 12.09.2019 | Materiał partnera
Skomentuj

Betclic będzie wspierał Lechię Gdańsk. To kolejna drużyna, po Piaście Gliwice, której sponsorem będzie nowy legalny bukmacher.

Rotacja bukmacherskich sponsorów w ekstraklasowych klubach przed rozpoczęciem sezonu to już norma. Betclic zmienił Totolotka w Lechii Gdańsk

Betclic, bukmacher debiutujący na polskim rynku (choć jak twierdzą niektórzy jest to ponowny debiut, lecz tym razem legalny), nieco ponad miesiąc temu został sponsorem Lechii Gdańsk. Trwa zatem ofensywna marketingowa bukmachera Betclic, bowiem Lechia to kolejny klub Ekstraklasy, którego postanowił on wspierać. Przyjrzyjmy się zatem zawirowaniom sponsorskim jakie miały miejsce chwilę przed rozpoczęciem sezonu w polskiej Ekstraklasie.

Kibice i gracze mogą być zaskoczeni tempem rozwoju działalności bukmachera Betclic (informacje i recenzja bukmachera). Bukmacher uruchomił swoją stronę i udostępnił ofertę zakładów 1 lipca, a w ciągu kolejnych kilkunastu dni zdołał podpisać umowy sponsorskie m.in. z dwiema drużynami występującymi w najwyższej lidze piłkarskiej w Polsce. I to nie byle jakimi drużynami! Pierwszą z nich był bowiem Mistrz Polski – Piast Gliwice. Kontrakt zawarto na dwa lata, a na jego mocy Betclic otrzymał prawa do wykorzystania wizerunku zawodników i herbu klubu. Logo bukmachera umieszczone jest w centralnym miejscu koszulek, w których zawodnicy Piasta Gliwice podejmują swoich przeciwników.

Jak się okazało, kilka dni później Betclic związał się w podobny sposób z innym klubem z czołówki Ekstraklasy. Lechia Gdańsk zajęła w poprzedniej edycji rozgrywek trzecie miejsce oraz zdobyła Puchar Polski sezonu 2018/2019. Swoją drogą to turniej sponsorowany przez innego z bukmacherów, który w ostatni czasie przeszedł spore zmiany właścicielskie, czyli Totolotka. Drużyna z Pomorza dzięki temu sukcesowi zagrała w eliminacjach Ligi Europy. Możliwość ekspozycji marki Betclic na arenie europejskiej zapewne była istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji przez przedstawicieli bukmachera. Warto bowiem pamiętać, że Betclic to marka międzynarodowa. Z jej usług mogą korzystać gracze w wielu krajach, m.in. w Portugalii czy Francji.

Logo bukmachera znalazło się na tyle koszulek piłkarzy Lechii Gdańsk, a nie, jak w przypadku Piasta Gliwice, z przodu (tak wyglądają teraz koszulki Lechii). Wynika to zapewne z faktu, że głównym sponsorem klubu jest spółka Energa, której większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa. Firma otrzymała ten tytuł na zasadach wyłączności, co oznacza, że żaden inny podmiot nie może używać takiego miana. I to właśnie nazwa spółki Energa widnieje na przodzie trykotów gdańszczan. Logo Betclic kibice będą mogli oglądać natomiast we wszystkich kanałach marketingowych klubu. Od strony internetowej po media społecznościowe.

Bartłomiej Płoskonka, country manager firmy Betclic w Polsce podkreśla, że bukmacher chce współpracować wyłącznie z silnymi markami. I rzeczywiście, wybór czołowych drużyn Ekstraklasy – zdobywców najważniejszych trofeów w poprzednim sezonie, jest tego dowodem. Poza tym według Płoskonki, oprócz dużych możliwości sportowych, marka Lechii i Piasta ma duży potencjał marketingowy. Głęboko wierzymy, że współpraca ze zdobywcą Pucharu Polski pozwoli nam na realizację naszych celów marketingowych, a klub skorzysta na niej w wymiarze sportowym i organizacyjnym. W planach mamy również aktywizację kibiców Lechii, którzy są jej wielkim kapitałem – podsumowuje przedstawiciel firmy Betclic.

Warto dodać, że oba kluby dotychczas współpracowały z innymi firmami z branży bukmacherskiej. Sponsorem Piasta Gliwice była wcześniej firma LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., a Lechię wspierał Totolotek S.A.

Betclic to bukmacher, który w ostatnim czasie ponownie zadebiutował w naszym kraju. Funkcjonował już w Polsce przed wprowadzeniem nowelizacji ustawy o grach hazardowych, robił to jednak bez odpowiedniego zezwolenia, a zaostrzenie przepisów spowodowało że bukmacher zdecydował się wystąpić o polską licencję. Ostatecznie udało mu się ją uzyskać we wrześniu 2018 roku, ale zakłady bukmacher zaczął przyjmować dopiero od 1 lipca 2019 r. Wybierając bukmachera zwracaj dużą uwagę na to czy posiada polskie zezwolenie – jeśli takiego nie ma, to za obstawianie w takiej firmie grożą bardzo wysokie kary.

Zakłady to hazard, dostępne są dla osób które ukończyły 18 lat – obstawianie może uzależnić!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone