Zamknij
REKLAMA

Puchowa kurtka - czy warto kupić? Jak wybrać kurtkę puchową dobrej jakości?

21:40, 17.02.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Kurtki puchowe są zdecydowanym hitem ostatnich kilku sezonów. Każdej jesieni i zimy widzimy coraz większą ilość osób w puchowych kurtkach. To tylko przemijający trend i chwilowa moda, czy rzeczywiście kurtki puchowe, są tak dobre, że jej zakup jest punktem obowiązkowym?

Z Himalajów na ulice miast

Pierwsze kurtki puchowe powstały niemalże 100 lat temu, a ich projektantem był niejaki George Finch. Wpadł on na pomysł, by wypchać kurtkę ptasim pierzem i w takim odzieniu spróbował zdobyć Mount Everest. To właśnie wtedy narodził się koncept kurtki wypchanej pierzem, który z początku popularny był tylko wśród himalaistów i pracowników, którzy pracują na niskich temperaturach. Z czasem, pierzowe kurtki zaczęły być coraz bardziej popularne na ulicach miast.

Po czym poznać dobrą kurtkę puchową?

Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele różnych kurtek puchowych, które różnią się od siebie, przede wszystkim rodzajem wypełnienia. Najpopularniejszym rodzajem wypełnienia jest:
• puch,
• pierze,
• mieszanka puchu i pierza,
• poliestrowe włókno silikonowe.

Kurtki, które posiadają naturalne wypełnienie, są znacznie droższe od kurtek z wypełnieniem z poliestrowych włókien silikonowych. Jest tak, ponieważ puchowa kurtka wypełniona naturalnym pierzem, czy puchem, ma najlepsze właściwości termiczne. Nie oznacza to oczywiście, że te ze sztucznym wypełnieniem są znacznie gorsze. Po prostu wypadają słabiej na tle naturalnego wypełnienia, ale to nadal fantastyczne kurtki, które utrzymują ciepło przez długi okres czasu.

Czy tylko wypełnienie kurtki puchowej ma znaczenie?

Bardzo ważnym elementem puchowej kurtki, jest także jej wierzchni materiał. Musi być on wytrzymały, ponieważ puch pod wpływem wody traci swoje właściwości termiczne, dlatego takie kurtki czyścić należy ze szczególną ostrożnością. Materiałami wierzchnimi są najczęściej poliester i nylon. Spotykane są również kurtki z poliestru i bawełny. Takie połączenie sprawia, że kurtka lepiej oddycha.

Kurtki puchowe są nie tylko modne, ale także bardzo ciepłe i komfortowe, dlatego zakup takiej kurtki jest strzałem w dziesiątkę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kurtkach puchowych, to koniecznie przeczytaj Kurtki puchowe damskie - przygotuj się na zimę!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (3)

MarlonMarlon

0 0

The association's political action committee promises to work
with a game plan, that will likely involve recruiting municipal and also other government
support to make certain their message reaches the proper
ears. mortgage broker coquitlam This signifies that amortizations greater than 25
years or so, rental and investment properties, refinances, and homes with values higher than $1M can will
no longer be portfolio-insured.v 18:46, 21.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HalHal

0 0

We have closed comments about this story for legal reasons and abuse.
mortgage broker coquitlam Major banks have boosted their prime lending
rates to 3.v 08:06, 23.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CatalinaCatalina

0 0

They are corporations which may have multiple
investors and they lend the bucks out. mortgage broker coquitlam The
Netherlands went with no recession for nearly 26 years (103 quarters) between 1982 and 2008 and Australia recently surpassed that record after
reporting GDP expansion of 0.v 15:26, 24.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone