Zamknij
REKLAMA

Szampony w kostce – pokochają je nie tylko miłośnicy ekologii

19:18, 18.02.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Zero waste przestało już być modą – stało się rzeczywistością. Coraz bardziej świadomie podchodzimy do spraw związanych z ekologią, dbaniem o otaczające nas środowisko i dobrem zwierząt. Dotyczy to również kwestii kosmetyków. Wracamy do naturalnych rozwiązań i takich, które ograniczają produkcję plastiku. Szampony w kostce są tego przykładem. Zastanawiacie się, jak ich używać? Zapewniamy, że są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych preparatów do mycia włosów!

Dlaczego warto?

Na pewno najważniejszą zaletą szamponów w kostce są ich opakowania. Zwykle zawija się je w cienki papier, umieszcza w kartoniku bądź – rzadziej – w folii (a jeśli nawet, to jest ona najczęściej biodegradowalna). Wygrywają ze standardowymi specyfikami do włosów pod jeszcze jednym względem. W grę wchodzi wydajność. Jedna kostka może zastąpić nawet trzy butelki tradycyjnego szamponu! Imponujące, prawda?

Tego typu rozwiązanie ma jeszcze jeden atut. Szampony w kostce doskonale przydadzą się podróżnikom. Są małe, kompaktowe, nie zajmują dużo miejsca w walizce i – co najważniejsze dla często korzystających z samolotów – nie podlegają restrykcjom dotyczącym przewożonych płynów w bagażu podręcznym.

Jak używać?

Nic trudnego! Kostkę najlepiej spienić wodą w dłoniach, po czym powstałe bąbelki nanieść na skórę głowy i nasadę włosów. Postępujemy dokładnie tak jak z tradycyjnym preparatem. Twardy szampon można także używać bezpośrednio na głowę, bez uprzedniego spienienia, co zalecamy raczej w przypadku krótkich pasm, ponieważ podczas mycia długich metoda ta może spowodować ich splątanie.

Mydło do włosów – całkiem inna sprawa...

Na rynku można znaleźć dwa rodzaje kostek myjących. Oprócz szamponów w nietypowej formie dostępne są również mydła do włosów. Ich stosowanie jest jednak dość uciążliwe w codziennej pielęgnacji. Nie obejdzie się bez specjalnych płukanek zakwaszających. Mydła w kostce bowiem mają zasadowe pH, które nie sprzyja dobrej kondycji i wyglądowi kosmyków. Potrzebne jest wówczas zneutralizowanie wysokiego odczynu.

Jeśli zaś chodzi o szampony w kostce, te wykazują kwasowe pH korzystne dla zdrowia i piękna włosów, nie wymagają więc użycia dodatkowych kosmetyków. Ich formuła, podobnie jak tradycyjnych szamponów, opiera się na surfaktantach, czyli substancjach myjących, detergentach. Najczęściej są to Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate, które możesz znać jako SLS i SLES, bądź nieco delikatniejsze związki, jak Sodium Coco Sulfate (SCS) i Sodium Cocoyl Isethionate (SCI). Z kolei w mydłach do włosów bazą jest kompleks zmydlonych kwasów tłuszczowych z olejów palmowego i kokosowego bądź oliwy.

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz szampony w kostce? Nie jest to towar niszowy – oferują go już niemal wszystkie sklepy, zarówno stacjonarne, jak i internetowe. Są dostępne w wielu europejskich krajach – jeśli na przykład planujesz podróż do Czech, zajrzyj na stronę MAKEUP. Teraz naszą drogerię możesz odwiedzić również na stronie południowozachodnich sąsiadów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone