Zamknij
REKLAMA

Na czym polega skonsolidowanie kredytów?

14:36, 09.03.2020 | materiały partnera

Konsolidacja kredytów to jedno z najlepszych rozwiązań, jeśli masz na swoim koncie kilka pożyczek i zaczynasz tracić kontrolę nad swoimi finansami. Jeśli terminowa spłata długów staje się coraz trudniejsza, a Twoja sytuacja z miesiąca na miesiąc coraz bardziej się pogarsza, zacznij działać! Konsolidacja kredytów może uchronić Cię przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia! Co to jest konsolidacja kredytów? Na czym polega konsolidacja?

Czym jest konsolidacja?

Konsolidacja kredytów to połączenie wielu zobowiązań kredytowych w jedno. Polega ona na zaciągnięciu zupełnie nowego zobowiązania, możemy więc wynegocjować nowe, lepsze warunki umowy, aby spłata zadłużenia nie stanowiła już dla nas problemu. Konsolidacja kredytów pozwala nam uzyskać dłuższy okres kredytowania, jedną niższą ratę miesięczną, dzięki czemu dług nie odbija się już negatywnie na naszym budżecie domowym. Konsolidacja kredytów daje możliwość obniżenia miesięcznych obciążeń i pomaga w poprawie ciężkiej sytuacji finansowej.

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów to zaciągnięcie zupełnie nowego zobowiązania na nowych warunkach ustalonych z wybranym kredytodawcą. Otrzymujemy kredyt na pokrycie wszystkich aktywnych długów. W efekcie wszystkie dotychczasowe zobowiązania zostają całkowicie spłacone i zamknięte, a my otrzymujemy obowiązek spłaty tylko jednego. Możemy poddać konsolidacji wszystkie kredyty i pożyczki, takie jak pożyczki gotówkowe, chwilówki, kredyty samochodowe, mieszkaniowe, a nawet debety i limity na rachunku i karcie kredytowej. Nie ma zapisów, które nakazywałyby konsolidację wszystkich zobowiązań, dlatego klient sam może zadecydować czy połączeniu będą podlegały wszystkie jego długi, czy tylko niektóre.

Jak przebiega procedura konsolidacji kredytów?

Konsolidacja kredytów to taki sam proces jak ten podczas realizacji innych zobowiązań. Musimy jednak przygotować dokumenty dotyczące posiadanych kredytów i pożyczek, które mają zostać skonsolidowane. Ponieważ konsolidacja kredytów jest to finansowanie celowe na spłatę aktywnych zobowiązań, instytucja udzielająca konsolidacji przelewa pieniądze bezpośrednio do wierzycieli i spłaca dług w imieniu klienta. Środki przyznanego kredytu konsolidacyjnego nie będą więc wypłacone bezpośrednio klientowi, a trafiają wprost na rachunki konsolidowanych zobowiązań.

Dzięki temu zobowiązanie wobec danej instytucji wygasa i nie musimy go już regulować. Od tamtej pory spoczywa na nas obowiązek spłaty tylko jednego kredytu konsolidacyjnego wobec jednego wierzyciela. Mamy jedną ratę, jeden termin i jeden dług wobec jednej instytucji finansowej.

Dlaczego konsolidacja kredytów jest korzystna?

Głównym założeniem konsolidacji jest nowa niższa miesięczna rata i jest to główna zaleta tego produktu. Konsolidacja kredytów kończy obowiązek regulacji dotychczasowych zobowiązań, będzie więc wyjątkowo korzystna, jeśli nie mamy możliwości spłaty ich w terminie. Oszczędzi nam to negatywnych zapisów w historii kredytowej spowodowanych opóźnieniami i naliczania kosztownych kar finansowych za zwłokę i niedopilnowania warunków umowy kredytowej.

Dzięki konsolidacji kredytów zapanujemy też nad naszym budżetem, odzyskamy płynność finansową i nie będziemy musieli pamiętać o wielu terminach spłaty. Te zastąpimy jedną ratą opłacaną w jedną terminie. To pozwoli nam uporządkować nasze sprawy finansowe, doda im przejrzystości i zapewni nam komfort psychiczny.

Dlaczego konsolidacja kredytów jest dla Ciebie korzystna?

  • obniży miesięczną ratę kredytu,
  • wydłuży czas spłaty kredytu,
  • przeniesie wiele pożyczek do jednego wierzyciela,
  • połączy w jeden kredyt wszystkie zobowiązania
  • zapewni komfort psychiczny
  • uporządkuje sprawy finansowe

Konsolidacja jest szczególnie korzystna dla osób mocno zadłużonych, które nie radzą już sobie ze spłatą długów lub są na prostej drodze, by stracić płynność finansową. Aby nie popaść w spiralę zadłużenia, która jeszcze bardziej pogorszy Twoją sytuację, poproś o konsolidację kredytów. W ten sposób uchronisz się przed jeszcze większymi problemami. Konsolidacja kredytów to najlepsze rozwiązanie, które pomoże Ci wyjść z długów i pozwoli zapanować nad finansami.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.splatachwilowek.pl/konsolidacja-kredytow/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone