Zamknij
REKLAMA

Jak działa rower elektryczny?

13:35, 23.03.2020 | Materiał partnera
Fot. Pixabay

Jazda rowerem to z jedna z najpopularniejszych aktywności fizycznych. Dla wielu z nas to także zdrowy i ekologiczny środek transportu. Starszym i osobom ze słabą kondycją może spodobać się rower elektryczny. Zobacz jak działa i jakie są jego główne zalety.

Chociaż uwielbiamy jazdę rowerem i wielu z nas nie rozstaje się z jednośladem od lat dziecięcych, to niektórym osobom jazda może sprawiać trudność. Szczególnie seniorom, którzy mają mniej sił niż kiedyś, a także rowerzystom po zdrowotnych perypetiach. Z pomocą przyszli konstruktorzy, którzy wymyślili połączenie roweru napędzanego siłą mięśni z napędem elektrycznym.

Jak działa rower elektryczny?

Żeby opowiedzieć o rowerze elektrycznym trzeba zacząć od podstawowej informacji. Elektryczny silnik nie zastępuje tradycyjnego napędu. Nie wyręcza człowieka z pedałowania. Pełni funkcję wspomagającą, szczególnie na dłuższych trasach lub na podjazdach na wzniesienia.

Taki rower wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy do 250 W. Napęd elektryczny uruchamia się samoczynnie w momencie napotkania oporu, dzięki czemu jazda pod górę staje się możliwa. Wyłącza się, gdy rower nabierze większej prędkości lub gdy przestaniemy pedałować.

Jak dobrać model dla siebie?

Wiosna, coraz cieplejsze dni i budząca się do życia roślinność zachęca nas do większej aktywności. Zdrową i bezpieczną dla każdego formą ruchu na świeżym powietrzu jest jazda na rowerze. Kiedy zamierzamy kupić nowy rower pojawia się dylemat – jak wybrać, aby jak najlepiej nam służył.
Znamy odpowiedź.

Trzeba odpowiedzieć sobie na pytania: dla kogo rower, jakie funkcje ma spełniać – tzn. do jakiego rodzaju jazdy będziemy go używać, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na zakup, jaki kolor roweru najbardziej nam odpowiada. Mamy rowery typowo męskie oraz inaczej skonstruowane rowery damskie. Przy wyborze roweru elektrycznego istotnym parametrem jest odległość jaką można przejechać na dodatkowym napędzie elektrycznym. W najpopularniejszych rowerach zasięg wynosi od 45 do 80 km.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone