Zamknij
REKLAMA

Czy warto korzystać z płatnych typów bukmacherskich?

07:25, 04.07.2020 | Materiał partnera

Świat bukmacherki jest brutalny, a na zakładach bukmacherskich zarabia tylko niewielki odsetek grających. Ci początkujący po kilku niepowodzeniach często zaczynają szukać sposobu na ogranie bukmachera i wtedy trafiają na serwisy internetowe oferujące płatne, rzekomo sprawdzone typy. Ślepa wiara w marketingowe hasła to jednak prosta droga znalezienia się na jeszcze większym finansowym minusie.

Płatne typy, czyli na co uważać w świecie zakładów bukmacherskich

Zarabianie na zakładach bukmacherskich nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Początkujący gracze po kilku przegranych kuponach często zaczynają szukać sposobu na zwiększenie swoich szans i w ten sposób trafiają na oferty płatnych typów, które to mają zagwarantować im sukces w bukmacherce. Zazwyczaj jednak nic nie jest takie, jakim być się wydaje.

Raj dla oszustów

Desperacja i naiwność graczy spragnionych szybkiego zarobku na zakładach bukmacherskich to raj dla wszelkiej maści naciągaczy. Ogłaszają się oni w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych, oferując płatne typy, które da się nabyć jednorazowo lub w ramach np. miesięcznego abonamentu. Niestety minimalną ilość płatnych typów można uznać za rzetelne. Pozostałe opierają się tylko na chwytliwych hasłach marketingowych oraz spreparowanych skanach kuponów przedstawiających wysokie wygrane.

Jak rozpoznać naciągacza?

Trafić na ofertę płatnych typów jest w Internecie bardzo łatwo. Odróżnienie oszustwa od rzetelnej oferty to jednak dość skomplikowane zadanie. Po pierwsze: zwróćmy uwagę, czy serwis z płatnymi typami udostępnia swoim użytkownikom udokumentowane, archiwalne statystyki postawionych zakładów. Najlepiej, żeby takie dane dotyczyły dwóch lub nawet trzech lat wstecz. Po drugie: zanim wykupimy jakikolwiek typ lub abonament, monitorujmy serwis oraz jego archiwum przez co najmniej dwa lub trzy miesiące, co pozwoli nam chociaż częściowo zweryfikować prawdziwość prezentowanych danych. Specjaliści twierdzą, iż wskaźnik yield u rzetelnego sprzedawcy typów powinien wynosić około 20 procent po stu postawionych kuponach i około 10 procent (ale nie mniej niż 8) po pięciuset. Po trzecie: zwróćmy uwagę czy serwis, z którego usług zamierzamy skorzystać, ma wykupioną własną domenę wraz z hostingiem. Strony założone na darmowych platformach blogowych lub sprzedawców posiadających tylko fanpage na Facebooku lepiej omijać szerokim łukiem.

Nie każdy jest oszustem

W Internecie da się również trafić na rzetelnych sprzedawców typów. Tacy zazwyczaj działają na rynku od wielu lat i cieszą się dobrymi opiniami na forach oraz grupach dyskusyjnych poświęconych zakładom bukmacherskim. Chwalą się oni również monitoringiem prowadzonym przez zewnętrzne serwisy. Dobre opinie oraz dobrze udokumentowany monitoring nie stanowią oczywiście gwarancji rzetelności, ale dają nam solidne podstawy do zaufania danemu serwisowi. Dlaczego w takim razie ktoś sprzedaje typy bukmacherskie zamiast po prostu zwiększyć stawki i dzięki temu więcej zarabiać? Cóż, zakłady bukmacherskie jak każda gra hazardowa zawierają w sobie elementy losowości, sprawiające iż tzw. „pewniaki” nie istnieją. Zysk ze sprzedanych typów jest pewny, podczas gdy zawarte zakłady dają tylko jego wyższe lub niższe prawdopodobieństwo. Pamiętajmy jednak, że na wielu stronach dostępne są także darmowe typy bukmacherskie, za dostęp do których nie trzeba płacić, a czasem mogą być one nawet skuteczniejsze od tych płatnych.

Gwarancja zwrotu

Za niewłaściwie wykonaną usługę należy się zwrot pieniędzy. Jeśli wszelkie poszlaki utwierdzają nas w przekonaniu, iż dany serwis z płatnymi typami jest godny zaufania, sprawdźmy czy oferuje on zwrot abonamentu lub jego bezpłatne przedłużenie o kolejny okres, gdyby np. zdarzyła się dłuższa seria słabszych typów, które zamiast oczekiwanego zysku przyniosą stratę.

Dla kogo są płatne typy?

Na pewno nie dla osób oczekujących szybkiego i łatwego zysku. Po wykupieniu np. miesięcznego abonamentu warto przez pierwsze dwa tygodnie nie stawiać na podawane typy żadnych pieniędzy, a jedynie weryfikować je na sucho. Wówczas przez pewien czas na otrzymanych typach nie będziemy zarabiać, ale chociaż częściowo uda nam się sprawdzić ich skuteczność, dzięki czemu uchronimy się przed potencjalną stratą większej ilości gotówki. Co najważniejsze, płatne typy nie są przeznaczone również dla początkujących graczy, ponieważ trzeba jeszcze wiedzieć jak z nich korzystać. Spory kapitał, konta u co najmniej kilku bukmacherów (oczywiście tych legalnych, bo gra u innych jest karalna), strategia stawkowania oraz dyspozycyjność (kursy są przecież płynne) to niezbędne minimum na start, bez którego wykupując płatne typy bukmacherskie będziemy tylko dodatkowo stratni.

Jednak to w jaki sposób gracz zadysponuje nabytymi typami to oczywiście jego decyzja, my jedynie doradzamy. Trzeba także pamiętać o możliwości uzależnienia się od hazardu, a więc nie należy przesadzać z grą.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA