Zamknij
REKLAMA

Szczepionka na Covid w Polsce w pierwszym kwartale 2021 r.

18:00, 13.11.2020 | PAP
Skomentuj Fot. Pixabay
REKLAMA

"Kiedy to będzie w dużej ilości - myślę, że na początku pierwszego kwartału przyszłego roku" - powiedział Kraska w porannym wywiadzie dla Radia Plus, pytany o możliwości szczepień przeciw Covid na szeroką skalę w Polsce.

Szczepionka na Covid w dużej ilości będzie w Polsce w pierwszym kwartale 2021 r. - przewiduje wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Pierwsza grupa - seniorzy i służba zdrowia - może być szczepiona już od końca grudnia - szacował.

"Na pewno w pierwszej kolejności powinniśmy zaszczepić grupę ryzyka - osoby starsze - powyżej 60-65. roku życia i oczywiście personel medyczny zaangażowany w walkę z koronawirusem" - zaznaczył. "Myślę, że będzie to koniec grudnia" - dodał. "W dalszej kolejności będą szczepione następne grupy społeczne" - zaznaczył wiceminister.

Przypomniał, że Komisja Europejska podpisała umowy na dostawy szczepionek nie tylko z firmą, która już zadeklarowała, że szczepionka jest gotowa, ale też z trzema innymi. W ramach tych umów szczepionki otrzyma też Polska - dodał. "Która firma będzie pierwsza gotowa, która uzyska certyfikację, czyli że szczepionka będzie nie tylko skuteczna, ale też bezpieczna, wejdzie na rynek" - mówił.

Zapewnił, że jesteśmy gotowi na szybkie i na dużą skalę szczepienia, gdy już będzie ona dla nas dostępna.

Po niedzieli w punktach pobrań i wszystkich SOR-ach w Polsce mają być dostępne szybkie testy antygenowe, których wynik jest już po 15-20 minutach - zapowiedział. "Zakupiliśmy milion tych testów" - podał.

Jego zdaniem pozwoli to znacząco zwiększyć dostępność ich - szczególnie w miejscach, gdzie trafiają pacjenci z podejrzeniem z koronawirusa i gdzie trzeba zdecydować, do jakiego szpitala mają trafić - dedykowanego zarażonym, czy ogólnego. Rozładuje też kolejki karetek przed szpitalami - ma nadzieję Kraska.(PAP)

[ZT]10390[/ZT]

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

[][]

1 0

kolejna bajka ! 20:38, 13.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HelenaHelena

1 1

Ha, ha, na grypę też mieli nas szczepić... Nawet tego nie potrafił PiS załatwić jak należy.... Szczepionka przeciwko covidowi, pewnie będzie dla nas dostępna po 10 fali zachorowań.... Tak sobie wybraliśmy, że będziemy chorować i umierać. Rząd się wyleczy ... 08:22, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

''

2 0

Najpierw na kaczce wypróbować póżniej my-naród 09:54, 14.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

psikuspsikus

0 0

Kraska powiela, to co mówił w mediach Morawiecki vel Pinokio, a nie od dziś wiadomo, że jak Morawiecki mówi, to tylko mówi. 06:34, 15.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA