Zamknij
REKLAMA

Na szczepienie zapiszesz się SMS-em! Wiemy, jak można to zrobić

17:00, 22.01.2021 | M.O
Skomentuj
REKLAMA

Ruszyły zapisy na szczepienia dla osób powyżej 70 roku życia. Zainteresowanie szczepieniami jest tak duże, że linie są przeciążone, a miejsc w całej Polsce zaczyna brakować. Rząd uruchomił nową formę zapisów poprzez SMS. 

W piątek o 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia. Wolne terminy zaczęły znikać w błyskawicznym tempie. 

Duże zainteresowanie sprawiło, że Polacy mieli problemy z połączeniem z infolinią o numerze 989. 

Jak poinformował na specjalnej konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk "w szczycie było ponad 300 tys. dzwoniących. Żaden system nie wytrzyma tego naporu.

Dworczyk prosił również o wyrozumiałość.

- Każdy senior, która zadzwoni pod numer 989 i usłyszy, że w jej miejscowości nie ma już terminów, może zostawić swoje dane. Kiedy będą kolejne szczepionki, konsultant z infolinii sam do niego zadzwoni i zaproponuje kolejny termin - zapewnił Dworczyk.

Rząd uruchomił także dodatkową formułę zapisów. Teraz wystarczy tylko wysłanie wiadomości SMS.

Seniorzy, którzy chcą się zaszczepić mogą wysłać SMS-a o treści "SZCZEPIMY SIĘ" na numer 668 908 556. W odpowiedzi otrzymają wiadomość z prośbą o podanie swojego numeru PESEL, a także kodu pocztowego miejsca zamieszkania. 

Z każdą osobą, która zdecyduje się na rejestrację SMS-ową skontaktuje się konsultant, który zaproponuje termin, kiedy będzie on dostępny. 

Z apelem do seniorów, by nie udawali się osobiście z wizytą do przychodni, by zapisać się na szczepienie apeluje minister Michał Dworczyk. 

- W trakcie kontaktu z innymi osobami tam przebywającymi istnieje zagrożenie zarażenia koronawirusem. Prosimy, aby seniorzy korzystali z innych sposobów kontaktu - przez infolinię 989, SMS-a lub ewentualnie telefon do swojego POZ-u - mówił podczas konferencji prasowej. 

 

(M.O)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%