Zamknij
REKLAMA

Nieoficjalnie: hotele i ogródki restauracyjne do otwarcia. Padła data!

08:00, 28.04.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Ogródki restauracyjne i częściowo hotele mogą zostać otwarte już na początku maja. Takie nieoficjalne informacje płyną ze spotkania wicepremiera Jarosława Gowina z przedstawicielami Rady Przedsiębiorczości.

Sytuacja epidemiczna w Polsce poprawia się. Restauratorzy i hotelarze z nadzieją patrzą w przyszłość i liczą, że już w maju rząd zezwoli na uruchomienie, choćby częściowe, tej branży. 

O terminach odmrażania tych branż z Radą Przedsiębiorczości rozmawiał minister rozwoju Jarosław Gowin. Po spotkaniu Gowin był pełen optymizmu. 

- 4 maja to powinien być start szybkiego odmrażania gospodarki - mówił po spotkaniu z przedsiębiorcami.

Gowin, jak donosi Bussines Insider, miał zgodzić się z przedstawicielami Rady, że "przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz zasady maksymalnego obłożenia rezerwacji na poziomie 50 proc. dostępnych miejsc hotele można otworzyć zaraz po weekendzie majowym."

Stałoby się tak we wtorek, 4 maja. Podobnie w przypadku uruchomienia handlu (tutaj w grę wchodziłoby otwarcie m.in. galerii handlowych) oraz otwarcia ogródków restauracyjnych.

Według informacji money.pl to nie wicepremier Jarosław Gowin zaproponował datę otwarcia. Propozycja daty - 4 maja - padła ze strony przedsiębiorców. 

Gowin zastrzegł jednak, że na razie są to propozycje, a ostateczna decyzja zapadnie najprawdopodobniej jutro (w środę) podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wtedy oficjalne decyzje powinni poznać także Polacy. 

Na jutro (środa, 28 kwietnia) zapowiadana jest konferencja ministra Adama Niedzielskiego, który przedstawi plan "odmrażania" Polski. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%