Zamknij
REKLAMA

Rząd wprowadza nowe "bardzo ostre reguły". Wyjście z domu tylko w kilku sytuacjach

13:48, 24.03.2020 | K.N/ reb/ krap/
Skomentuj PAP
REKLAMA

Morawiecki poinformował po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego o konieczności wprowadzenia w Polsce kolejnych obostrzeń w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. "Widzimy wyraźnie, że jest to niezbędne, żeby zapanować nad rozprzestrzenianiem się i nie dopuścić do sytuacji, jakie widzimy na co dzień w Hiszpanii, czy Francji" - mówił.

- Koronawirus pokazał dobitnie, że siła gospodarcza państw to za mało, musi być dobra organizacja, musi być zrozumienie społeczne dla działań, gdyż tylko wtedy będziemy w stanie razem, jako całe społeczeństwo zapanować nad niekontrolowanym przyrostem zachorowań na koronawirusa - mówił premier.

"Ten efekt, który dziś mamy, pewnego mniejszego przyrostu, niż jeszcze się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. To, że podjęliśmy działania szybciej przed innymi (...), to nie może być dla nas powód, żeby zasypiać gruszki w popiele, żeby być uspokojonymi" - podkreślił Morawiecki. "Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, co się dzieje i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia" - dodał.

Rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych restrykcji w zwiazku z epidemią koronawirusa.  - Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Poinformował, że nie będą mogły razem poruszać się więcej niż 2 osoby. 

Mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski. - W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami. Te wyjątki to zakupy, apteka, wyprowadzenie psa i spacer.  Ale to nie oznacza, że mamy się gromadzić czy iść na place zabaw. 

 

Za łamanie nowych zasad  - na przykład gromadzenie się na bulwarach, ma grozić kara od mandatu do 5 tysięcy złotych. 
Nowe reguły mają obowiązywać od dziś do soboty, 11 kwietnia. 

Całe wystąpienie premiera:

 

(K.N/ reb/ krap/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

0zas0zas

1 1


Co za bezsens, mam 4 osobową rodzinę, dzielimy się na dwie grupy i chodzimy gdzie chcemy... i kto, i co mi zrobi? 15:18, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

1 0

Gdzie pójdziesz? Do kina czy na pizzę? 16:07, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0zas0zas

1 0

A gdzie chodzą ci co chodzą? 16:14, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mamtowdu88emamtowdu88e

1 0

Już tylko czekać, kiedy tzw ośmiornicowy rząd, wprowadzi obowiązkowe codzienne wychodzenie na balkon w celu odtańczenia "kaczuchów" 18:11, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA