Zamknij
REKLAMA

Wiele osób tego nie wie i naraża się na mandaty. Resort wydał komunikat!

08:41, 12.06.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Maseczki ochronne nie są już obowiązkowe w przestrzeni publicznej. Wiele osób nie zna szczegółów rozporządzenia i naraża się na mandaty. Ministerstwo Zdrowia wydał stosowny komunikat. 

Wybuch pandemii koronawirusa spowodował szereg ograniczeń m.in. zamknięte zostały granice, odwołano loty międzynarodowe. Z każdym dniem obostrzenia są jednak znoszone. 

Jednym z tych obowiązków, który dotyczył wszystkich Polaków jest obowiązek zasłaniania ust i nosa. Maseczki ochronne były codziennym atrybutem wyposażenia. 

Dzięki decyzjom rządowym poruszając się w przestrzeni publicznej można częściowo zrezygnować z maseczki ochronnej. Ministerstwo Zdrowia postanowiło jednak przypomnieć zasady, dzięki, którym można to zrobić. 

Wiele osób nie zna szczegółów rozporządzenia i naraża się na mandaty.

Jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans społeczny

Kiedy ta odległość jest mniejsza należy zasłonić usta i nos. Również ignorowanie obowiązku zachowywania dystansu społecznego może wiązać się ze sporym wydatkiem.

Służby za brak zachowywania dystansu społecznego oraz zasłaniania ust i nosa mogą wystawiać mandaty. W tym przypadku jest to naruszenie art. 54 kodeksu wykroczeń, który to mówi o podporządkowywaniu się zakazom, nakazom oraz ograniczeniom.

Wysokość kary może sięgnąć nawet 500 złotych. 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz