Zamknij
REKLAMA

Szeregowa z 8KPBOT w finale Mistrzostw Wojska Polskiego w MMA!

17:51, 29.04.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

W piątek, 30 kwietnia, w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu odbędzie się gala finałowa Mistrzostw Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie „Walkę Mamy We Krwi”.
Gala rozpocznie się o godzinie 19.00 i będzie transmitowana na żywo przez TVP SPORT.

W to wydarzenie zaangażowani  są wszyscy żołnierze Wojska Polskiego, w tym czterech reprezentantów z Wojsk Obrony Terytorialnej. Podczas gali odbędzie się siedem walk. W jednej z nich wystąpi żołnierz 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej - szer. Agata Wasiluk. Zmierzy się z doświadczoną zawodniczką z 12WBOT szer. Sarą Jóźwiak.

Szer. Wasiluk rozpoczęła swoją przygodę ze sportem od lekkoatletyki, co zaowocowało brązowym medalem Mistrzostw Polski juniorów w sztafecie 4x100m. Biegała również na dystansach 400 m przez płotki oraz 800 m. W akademickich Mistrzostwach Polski razem z koleżankami zdobyła złoty medal w sztafecie 4x100m. Niestety zawodniczka doznała kontuzji, ale nie zrezygnowała z aktywności fizycznej i rozpoczęła treningi MMA. Agata trenuje sporty walki od 1,5 roku. Szkoli się pod okiem doświadczonych instruktorów z klubu Golden Dragon w Bydgoszczy, którzy będą jej podporą w narożniku podczas piątkowej gali w Powidzu.

-Zawsze myślałam o sportach walki. Z tyłu głowy miałam myśl, że jeżeli coś uniemożliwi mi bycie lekkoatletką na wysokim poziomie to pójdę w stronę walki w bliskim kontakcie. Zerwałam więzadło krzyżowe przednie. Po wyleczeniu próbowałam wrócić do biegania, jednak czasy jakie osiągałam nie były na satysfakcjonującym mnie poziomie. To był czas żeby rozpocząć treningi w formule MMA, czyli to co zawsze chciałam robić. – powiedziała szer. Wasiluk.

 

 

Próby kontaktu z szer. Wasiluk były bardzo trudne. Okazało się, że ma pełne ręce pracy przy wspieraniu lokalnego szpitala w walce z COVID-19. To jedno z wielu zadań, które wypełniają na co dzień żołnierze OT – niezależnie od tego jakie wyzwania czekają ich w kolejnych dniach.

Trzymamy kciuki i wierzymy w sukces żołnierza 8.K-PBOT. Nieważne jaki będzie ostateczny wynik walki – szer. Agata Wasiluk dla nas już jest zwycięzcą. Walcząc z pandemią i wspierając lokalną społeczność pokazuje swoją siłę każdego dnia. Zapraszamy do poznania tej niesamowitej dziewczyny bliżej, podczas oglądania finałowej gali w piątek (30 kwietnia) o godz. 19:00 w TVP SPORT.

 

Darmowa transmisja online

Dodatkowe informacje o gali i uczestnikach
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%