Zamknij
REKLAMA

Pijany wójt w natarciu! Wziął krzesło i zaatakował dziennikarzy TVP [VIDEO]

15:45, 06.12.2021 | Źródło: Super Express
Skomentuj Dziennikarze TVP zostali zaatakowani przez wójta gminy Żelazków. Fot. screen z filmu
REKLAMA

Wójt gminy Żelazków (pow. kaliski) Sylwiusz Jakubowski zaatakował dziennikarzy programu "Alarm" TVP. Mężczyzna był kompletnie pijany. 

Dziennikarze odwiedzili wójta w związku z telefonem, jaki wykonał, bo nie podobał mu się wydźwięk reportażu na jego temat. Zastali go w domu, choć powinien być w pracy. 

Mężczyzna pierwotnie twierdził, że jest w pracy, a później zmienił zdanie i powiedział, że przebywa na urlopie. Ostatecznie nazwał dziennikarza "jebn*** ch***" i, w dosadnych słowach kazał mu, wyjść z domu.  

To nie był koniec wybryków Jakubowskiego. Wójt po wyjściu z domu chwiejnym krokiem udał się do urzędu. Dziennikarze nagrali jak mężczyzna zatacza się. 

Tam miało miejsce kolejne starcie z dziennikarzami TVP. Wójt ponownie nie przebierał w słowach. 

- Wyp*** stąd chu***! Nie masz prawa tu wchodzić. Łobuzie Ty, kur***. Jestem na urlopie. Nie rozumiesz tego?! Wyp*** z tą kamerą, bo Ci jeb***! - wygrażał wójt gminy Żelazków.

W pewnym momencie sięgnął nawet po krzesło i chciał rzucić nim w operatora. 

Na miejsce wezwano policję. Sylwiusz Jakubowski został poddany badaniu alkomatem. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa policji w Kaliszu, asp. Anna Jaworska-Wojnicz w rozmowie z Super Expressem badanie wykazało aż... 3 promile. 

Wójt miał pokazać funkcjonariuszom kartę urlopową, a ci teraz sprawdzą, kiedy ją sporządzono. 

To nie był pierwszy wybryk wójta.

W 2017 roku udzielał ślubu będąc pod wpływem alkoholu za co sąd wymierzył mu karę grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych.

Ponadto oskarżony był również o znęcanie się nad rodziną (sąd uniewinnił go, żona i syn skorzystali z prawa odmowy złożenia zeznań przed sądem). Przeciwko wójtowi wystąpiła także była dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Żelazkowie. 

- Pracownica podczas procesu zeznała, że wójt ją poniżał i składał niemoralne propozycje. Sąd zobowiązał wójta do zaprzestania naruszania dóbr osobistych powódki i wypłaty zadośćuczynienia w wysokości 15 tys. zł. - informuje Super Express.

[ZT]13188[/ZT]

[ZT]13186[/ZT]

 

(Źródło: Super Express)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%