Zamknij
REKLAMA

Premier Morawiecki planuje kolejną tarczę. Tyle ma kosztować litr paliwa

11:40, 07.01.2022 | Źródło: Interia.pl
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Premiera Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie niższego podatku VAT na paliwo. Ma to dać znaczące zmiany cen na stacjach paliw. Ile będzie kosztował litr benzyny i oleju napędowego?

Tarcza Antyinflacyjna 2.0 - to ma być najnowsze rozwiązanie rządu w walce z powszechną drożyzną. 

Jej wprowadzenie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla serwisu Interia.pl. Szef rządu zapowiedział, że przygotowywane rozwiązania mają ujrzeć światło dzienne w przyszłym tygodniu. 

Zgodnie z zapowiedzią premiera pakiet osłonowy zawiera obniżkę stawki VAT na paliwo. 

- W przyszłym tygodniu ogłosimy Tarczę Antyinflacyjną 2.0. Bardzo ważną decyzją będzie kolejna obniżka podatków. Zdecydowałem, że obniżymy stawkę VAT na paliwa z 23 proc. na 8 proc. - zapowiedział polityk.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego ma to wpłynąć znacząco na cenę litra benzyny i diesla na stacjach benzynowych.

- Pamiętajmy, że na początku grudnia 2021 r. litr kosztował już ponad 6 zł. Najpierw był pierwszy ruch, cena spadła zgodnie z zapowiedziami do ok. 5,70 zł, a teraz obniżymy ją o kolejne 60-70 grosz- tłumaczył szef rządu.

Obniżka, jak zapowiedział premier, miałaby wejść w życie od początku lutego. Niższa stawka miałaby obowiązywać "na początek przez pół roku". 

- Chcę to zrobić, bo bardziej interesuję się tym, co myślą Polacy w Gorlicach albo Szczecinku, w Ełku, Rawiczu czy Siedlcach, niż europejscy biurokraci w Brukseli albo w Berlinie - powiedział Mateusz Morawiecki.

(Źródło: Interia.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

lolalola

0 0

Na jak długo towarzyszu żyjący cały czas w nieprawdzie? Obiecanki towarzysza, nie są warte funta kłaków. 16:50, 07.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZiomZiom

2 2

Podziękujmy ujnii Europejskiej za ets i ich zboczony zielony ład zwijający europejską gospodarkę prawie tak samo szybko jak działania wojenne.. Z tymi POpaprańcami i ich ideologią cały czas siejącą spustoszenie w naszych społeczeństwach nigdy nie wygrzebiemy się z gunwa. Ewentualnie uda się to szkopom po naszych plecach... 14:03, 08.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Nowy ŁadNowy Ład

1 0

A jednak rząd coś robi, żeby ratować sytuację. Inflancja szaleje na całym świecie a w Polsce są jakieś działania osłonowe. I znowu bedą za jakiś czas pokazywać Polskę jak przeszła przez kryzys obronną ręką. 07:28, 10.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%