Zamknij
REKLAMA

Rząd bada "absurdalny pomysł"? Chodzi o okres ciąży i...

16:12, 23.06.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Rząd bada możliwość wprowadzenia rewolucyjnej zmiany w programie "Rodzina 500+". Chodzi o możliwość wypłacania świadczenia już w okresie ciąży.

Pomysł ten niejako podsunął rządzącym poseł Lewicy - Marek Rutka. 

W lutym 2021 roku, po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który wyrokiem uznał płód jako "dziecko poczęte" poseł wystąpił z wnioskiem do ZUS o wypłatę zaległego jego zdaniem świadczenia 500+.

Wniosek posła Lewicy

- Na podstawie wyroku TK, w sprawie sygn. akt K1/20, w imieniu małoletniej córki Ingi Rutki, wnoszę o dopłatę do świadczenia 500 +, w wysokości odpowiadającej dziewięciu miesiącom, tj. od września 2019 do maja 2020, czyli daty narodzin córki - cytuje pismo posła do ZUS serwis Wirtualna Polska.

ZUS wniosek odrzucił, ale MRPiPS poleciło sprawdzenie, "jakie warunki powinny zostać spełnione, aby Polacy chętniej decydowali się na powiększenie rodziny". Analizowano m.in. rozszerzenie świadczenia na okres ciąży. 

Zlecono również zbadanie pomysłu podwyższenia świadczenia do 600 zł na drugie dziecko, do 800 zł na trzecie i do 900 zł na czwarte i kolejne. 

Poseł Rutka oburzony.  "Absurdalne pomysły"

Poseł Lewicy twierdzi, że jego pismo do ZUS to byłą prowokacja i jest zdumiony tym, że "rząd sprawdza tak absurdalne pomysły". 

- Państwo, jak mu wygodnie, w różnych ustawach, różnie decyduje, kiedy "dziecko zaczyna być dzieckiem". Raz od poczęcia, raz od urodzenia - tłumaczy poseł dla Wirtualnej Polski. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%