Zamknij
REKLAMA

Żołnierze postawili namioty w punktach drive-thru

10:17, 25.11.2020 | Krzysztof Nowicki
Skomentuj Fot. Nadesłane
REKLAMA

W Świeciu i Pruszczu osoby podjeżdżające swoimi samochodami na pobranie wymazu do testu na obecność COVID-19 teraz będą osłonięte od wiatru i deszczu.

Po tym jak pierwszy namiot przy Nowym Szpitalu w Świeciu jeździł z podmuchami wiatru i został zdemontowany, osoby podjeżdżające do wymazu nie miały żadnej osłony przed deszczem, czy wiatrem.

Teraz to się zmieniło.

- Z ogromnym wsparciem starostwa i wydziału bezpieczeństwa starostwa powiatowego przy szpitalu w Świeciu oraz w Pruszczu wojsko ustawiło specjalne namioty dla punktów drive-thru - informuje Marta Pióro, rzecznik prasowa Grupy Nowy Szpital. - Teraz do punktu można wjechać samochodem, namiot osłania od wiatru, deszczu a wieczorem jest oświetlony.

[ZT]10480[/ZT]

Punkty drive-thru w prowadzone przez Nowy Szpital

W związku z obecną sytuacją epidemiczną przy szpitalach uruchomione zostały punkty pobrań materiału do badań w kierunku SARS-CoV-2.
Bezpłatne badania wykonywane są:

  • osobom skierowanym na badanie przez lekarza POZ
  • osobom objętych kwarantanną, dojeżdżających na badanie samochodem (drive thru) – skierowanie wystawia Sanepid
  • osobom posiadającym skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, albo rehabilitację uzdrowiskową;
  • opiekunom dzieci w przypadku uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dzieci wykonywanego pod opieką dorosłych – skierowanie wystawia Sanepid
  • osobom kierowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rehabilitację leczniczą w Zakładach Rehabilitacji Leczniczej, dla których podmiotem tworzącym jest Prezes KRUS;

[ZT]10472[/ZT]

Udając się na badanie należy posiadać ze sobą dokument ze zdjęciem i podać nr PESEL. Przed udaniem się na badanie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

  • Świecie tel. 512 084 873. Badania wykonywane są od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-17.00, sobota-niedziela, godz. 7.00-12.00
  • Pruszcz, ul. Poniatowskiego 12 (przy starym GOSiR), od poniedziałku do piątku, w godz. 15.30-17.30, sobota-niedziela w godz. 10.30-12.30,tel. 576 670 662, można dzwonić od 9.00 do 18.00.

[ZT]10473[/ZT]

 

(Krzysztof Nowicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz