Zamknij
REKLAMA

Czternasta emerytura po raz pierwszy i ostatni? Rząd szuka oszczędności

10:08, 06.05.2021 | Źródło: Radio Zet
Skomentuj
REKLAMA

Czternasta emerytura zostanie wypłacona w tym roku po raz pierwszy i wiele wskazuje na to, że po raz ostatni. Wieloletni Plan Finansowy Państwa na lata 2021-2024 przesłany do Komisji Europejskiej nie przewiduje kolejnych "czternastek". 

Wieloletni Plan Finansowy Państwa na lata 2021-2024 został zaprezentowany Komisji Europejskiej. Co przewiduje, a co nie znalazło się w ważnym dokumencie? 

Z zapisów WPFP wynika, że rząd zaczyna szukać oszczędności. 

W dokumencie nie przewidziano za to środków na dalszą wypłatę 14. emerytur.  Może to oznaczać, że środki na konta seniorów trafią tylko w tym roku. 

W innym przypadku należałoby ująć te wydatki w planie przesłanym do Komisji Europejskiej. Jak zaznacza Radio Zet, w kolejnych latach świadczenie może zostać wstrzymane "o ile rząd nie zamierza znaleźć innych sposobów na jego finansowanie."

Znalazło się tam natomiast świadczenie 500+, które zostanie utrzymane na takim poziomie jakim jest obecnie. Nie ma mowy o podniesieniu tej kwoty. 

Ponadto plan finansowy zakłada utrzymanie trzynastych emerytur. Z zapisów wynika, że "trzynastka" będzie także waloryzowana. 

- O ile w 2021 roku na realizację świadczenia przewidziano 13,1 mld zł, to w 2025 roku Polska ma wydawać na trzynastkę miliard złotych więcej - informuje Radio Zet. 

W 2022 roku, według wstępnych założeń, ma wzrosną o 44 zł brutto. 

(Źródło: Radio Zet)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

anubisanubis

2 1

prawidłowo! jeszcze niech rzucą ostatnie 500+, zmniejszą podatki, a część zlikwidują, które powstały przez te państwo socjalne żeby płacić na te +, a może unikniemy dalszego wzrostu inflacji i w końcu praca zacznie się opłacać. Po podatku cukrowym czeka nas 6% od zakupy sprzętów na którym można odtwarzać muzyke i filmy. I wcale ich to nie interesuje że większość ludzi płaci za netflixy, hbo, youtube itp itd. Nie ma jak płacić za coś dwa razy. A skoro wzrośnie cena sprzętu to też podatek vat będzie troche wyższy. Przez te rozdawnictwo i inflacje trzeba zarabiać chyba z 4 tys zł netto na osobe żeby normalnie przeżyć miesiąc 13:11, 06.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%