Zamknij
REKLAMA

Po tej szkole będziesz poszukiwanym pracownikiem

14:00, 11.06.2021 | Materiał partnera
Skomentuj Uczniowie informatyki w Menedżerze na PGA 2019 - Międzynarodowych Targach Poznańskich
REKLAMA

Dzisiejszy świat nie może funkcjonować bez komputerów, a one nie mogą bez informatyków. Nie będzie też działał bez transportu i przesyłek, a do tego potrzeba coraz więcej liczby specjalistów od logistyki. Nasz świat nie przetrwa bez troski o środowisko i konkretnych działań specjalistów od ochrony środowiska. Dlatego technika w Zespole Szkół Menedżerskich w Świeciu są tak często wybierane przez młodych ludzi.

Cyfrowy świat czeka na wybrańców

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „jaka praca po informatyce” na pierwszych pozycjach widzimy ogłoszenie o poszukiwaniu kandydatów opublikowane przez Amazona, zachętę do zostania programistą, o poszukiwaniu specjalistów IT, czy w branży Cybersecurity. A to tylko początek.

Informatyk to jeden z najbardziej poszukiwanych specjalistów i osiągających wysokie zarobki. Jeśli masz ku niemu predyspozycje – to dobry wybór przyszłości.

W Menedżerze działa 5-letnie Technikum Informatyki, z 3 pracowniami komputerowymi oraz dodatkowymi zajęciami do wyboru spośród e-sportu i grafiki komputerowej czy elementów programowania.

     

Ktoś musi ogarnąć cały ten transport

Coraz więcej produkcji, coraz więcej sprzedaży, coraz więcej wysyłek – tak kręci się współczesny świat. Żeby mógł kręcić się sprawnie potrzeba specjalistów logistyki. Zapewniają planowanie, realizację, a także kontrolowanie całego procesu przepływu gotowych produktów lub surowców z punktu A do punktu B. To więc nie tylko praca w firmach obsługujących sprzedaż ale także w wielu działach przemysłu, gdzie ich działania mogą obejmować różne czynności (m.in. komunikację z klientami, kontrolowanie stanu i zapasów towaru, realizowanie zamówień, pakowanie). Logistycy znajdą zatrudnienie również w portach lotniczych czy transporcie morskim.

Dla chcących zdobyć ten zawód Menedżer prowadzi 5-letnie Technikum Logistyki – z pracowniami tematycznymi i programami edukacyjnymi. Coroczny udział w Tygodniu Przedsiębiorczości oraz grach edukacyjnych.

    

Bez ochrony środowiska świat nie ma przyszłości

Wszyscy widzimy jak postęp cywilizacyjny wpływa na degradację środowiska. Jak bardzo nasza planeta jest zanieczyszczona, jak z roku na rok toniemy w coraz większych hałdach śmieci, a góry śmieci dryfują po oceanach. Świat już się obudził i wie, że trzeba walczyć o środowisko, że trzeba je chronić i to na każdym szczeblu – globalnie i lokalnie.

Cichymi bohaterami w tej walce są dziś specjaliści od ochrony środowiska. Dlatego wielu młodych ludzi wybiera kształcenie w tym zawodzie. W Świeciu najlepiej zrobić to w Zespole Szkół Menedżerskich.

5-letnie Technikum Ochrony Środowiska – to m.in. współpraca z lokalnymi podmiotami związanymi z wybranym zawodem, wyjazdy i wycieczki tematyczne, badania terenowe. Jednym z działów kształcenia są elementy energii odnawialnej.

   

Wszyscy nowi uczniowie otrzymują na start komplet zeszytów, piórniki z wyposażeniem a informatycy dodatkowo pamięć przenośną typy pendrive. Szkoła ubezpiecza wszystkich swoich uczniów, oraz zapewnia dofinansowanie dobrowolnie wybranych przez ucznia zajęć pozaszkolnych, w tym basen, siłownia, itp.

Zespół Szkół Menedżerskich w Świeciu to prywatna placówka z 25-letnim doświadczeniem. Szkoła o uprawnieniach szkoły publicznej, z klimatem wzajemnego szacunku i zrozumienia całej społeczności szkolnej. Komfort nauki zapewniają mało liczne klasy, maksymalnie do 20 uczniów oraz dobrze wyposażone pracownie.

Nieco mniej oficjalne życie szkoły możesz podejrzeć na profilu facebook.com/zsmswiecie

[ZT]11956[/ZT]

 

(Materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

DomitDomit

0 0

Jestem inż. Ochrony środowiska i nie ma dla mnie pracy w zawodzie. Ściema jakaś. 16:20, 12.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%