Zamknij

Odcięli dopływ wody do zrujnowanego budynku

10:31, 30.01.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
- Chcemy uniknąć kolejnych szkód, więc zamykamy dopływ wody - mówi przezes ZWiK. Fot. Magdalena Kotowska

W starym domu od lat nikt nie mieszka, poza bezdomnymi. Miasto chce zamurować wszystkie wejścia, a ZWiK odciął wodę, żeby uniknąć kolejnych szkód.

Przypomnijmy, że budynek przy ul. Wojska Polskiego 98 stoi pusty od wielu lat. Od pewnego czasu to lokum upatrzyli sobie bezdomni, łatwo forsując drewniane zabezpieczenia drzwi i okien. Patrole policji, straży miejskiej i pracowników socjalnych regularnie nakłaniają takie osoby do zamieszkania w schronisku. Odmawiają, bo tam trzeba być trzeźwym. Trzy tygodnie temu jeden z bezdomnych zmarł w tym budynku.
Nieruchomość należy do sześciu właścicieli: Gminy Świecie, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz czterech prywatnych. Miasto chce pozbyć się problemu z dzikimi lokatorami przez zamurowanie drzwi i okien.

Dzisiaj ekipa ZWiK zajęła się wymianą przyłącza i zamknięciem dopływu wody do budynku.

- Licznik był zdjęty już dawno, ale chcemy uniknąć kolejnych szkód, więc zamykamy dopływ wody – informuje Andrzej Kozłowski, prezes ZWiK w Świeciu. – Przy okazji wymieniliśmy przyłącze na nowe, bo to które tam było ma kilkadziesiąt lat.

[ZT]6041[/ZT]

 

(K.N)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone