Nareszcie jest! Strona www.oksir.eu od kilku dni ma nową szatę, nowy układ, dużo lepszą funkcjonalność. No i świetnie się wyświetla na komórkach.
Bezpośrednim powodem przebudowy internetowej strony OKSiR w Świeciu była konieczność przystosowania jej do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Instytucje publiczne są ustawowo zobowiązane do spełnienia norm WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) - mówiących o dostępności stron internetowych.
- To było impulsem do zrealizowania tego, o czym myśleliśmy już od dawna - mówi Iwona Mazelewska, dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu. - Technologia się zmienia, urządzenia się zmieniają, więc czas był też zmienić naszą stronę tak, żeby jak najlepiej służyła świecianom i była łatwa do zarządzania. Zresztą przez te lata bardzo zmienił się nasz ośrodek i formy pracy, a stara strona nie pozwalała w pełni tego pokazać.
Większą łatwość w czytaniu strony www.oksir.eu zapewnia górna belka z ikonami dotyczącymi kontrastu, wielkości czcionek i układu strony. Cały czas są opracowywane deskrypcje do zdjęć zamieszczonych w serwisie.
Strona główna wita nas czterema działami: e-kultura, Aktualności, Wydarzenia, Teraz gramy (z zapowiedziami kinowymi) oraz dział Pracownie.
Łatwo znajdziemy też odnośniki do podstron:
Przejrzyście wygląda Kalendarz, który znajdziemy w zakładce Wydarzenia.
Na stronie www.oksir.eu znajdziemy o wiele więcej ciekawych zakładek i informacji, ale nie chcemy wyręczać naszych Czytelników.
- Zależało nam na tym, żeby strona była responsywna, czyli dobrze wyświetlała się na urządzeniach mobilnych - informuje Agnieszka Puza, kierownik Działu Promocji i Sponsoringu OKSiR w Świeciu. - To teraz standard, a stara strona nie dostosowywała się do wyświetlania na komórkach. Nowa wersja strony nie jest jeszcze ukończona, pewne informacje jeszcze uzupełniamy, ale chcieliśmy już ją uruchomić.
0 0
Panie Burmistrzu - dlaczego Świecie jest miastem bezprawia? W połowie czerwca pojawiły się w wielu miejscach znaki "drogowe" reklamujące pożyczki/chwilówki. Od tego czasu Policja ani służby zarządzające drogami w mieście nie kiwnęły palcem. A przecież mamy kodeks wykroczeń i art. 85, 63a oraz 63b. W miastach, w których szanuje się prawo takie reklamy są demontowane jeszcze tego samego dnia na koszt firmy która w ten sposób zachęca do skorzystania z lichwy.
0 0
A co z FMB. Skoro disco może to festiwal też. Może ktoś z oksiru się wypowie