Zamknij
REKLAMA

Widzieliście już nową stronę OKSiR? Jest nowoczesna i przejrzysta

18:00, 09.07.2020 | Krzysztof Nowicki
Skomentuj
REKLAMA

Nareszcie jest! Strona www.oksir.eu od kilku dni ma nową szatę, nowy układ, dużo lepszą funkcjonalność.  No i świetnie się wyświetla na komórkach.

Bezpośrednim powodem przebudowy internetowej strony OKSiR w Świeciu była konieczność przystosowania jej do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Instytucje publiczne są ustawowo zobowiązane do spełnienia norm WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) - mówiących o dostępności stron internetowych.

- To było impulsem do zrealizowania tego, o czym myśleliśmy już od dawna - mówi Iwona Mazelewska, dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu. - Technologia się zmienia, urządzenia się zmieniają, więc czas był też zmienić naszą stronę tak, żeby jak najlepiej służyła świecianom i była łatwa do zarządzania. Zresztą przez te lata bardzo zmienił się nasz ośrodek i formy pracy, a stara strona nie pozwalała w pełni tego pokazać.

Większą łatwość w czytaniu strony www.oksir.eu zapewnia górna belka z ikonami dotyczącymi kontrastu, wielkości czcionek i układu strony. Cały czas są opracowywane deskrypcje do zdjęć zamieszczonych w serwisie. 

Strona główna wita nas czterema działami: e-kultura, Aktualności, Wydarzenia, Teraz gramy (z zapowiedziami kinowymi) oraz dział Pracownie.
Łatwo znajdziemy też odnośniki do podstron:

  • Kino "Wrzos"
  • Klubokawiarnia Kultura
  • Izba Regionalna
  • Zamek
  • E-kultura
  • "Art-Fyrtel"
  • Sport w Świeciu.

Przejrzyście wygląda Kalendarz, który znajdziemy w zakładce Wydarzenia.

Na stronie www.oksir.eu znajdziemy o wiele więcej ciekawych zakładek i informacji, ale nie chcemy wyręczać naszych Czytelników.

- Zależało nam na tym, żeby strona była responsywna, czyli dobrze wyświetlała się na urządzeniach mobilnych - informuje Agnieszka Puza, kierownik Działu Promocji i Sponsoringu OKSiR w Świeciu. - To teraz standard, a stara strona nie dostosowywała się do wyświetlania na komórkach. Nowa wersja strony nie jest jeszcze ukończona, pewne informacje jeszcze uzupełniamy, ale chcieliśmy już ją uruchomić. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

do Burmistrza Kułakodo Burmistrza Kułako

0 0

Panie Burmistrzu - dlaczego Świecie jest miastem bezprawia? W połowie czerwca pojawiły się w wielu miejscach znaki "drogowe" reklamujące pożyczki/chwilówki. Od tego czasu Policja ani służby zarządzające drogami w mieście nie kiwnęły palcem. A przecież mamy kodeks wykroczeń i art. 85, 63a oraz 63b. W miastach, w których szanuje się prawo takie reklamy są demontowane jeszcze tego samego dnia na koszt firmy która w ten sposób zachęca do skorzystania z lichwy. 10:17, 11.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GumiśGumiś

0 0

A co z FMB. Skoro disco może to festiwal też. Może ktoś z oksiru się wypowie 23:38, 12.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%