Zamknij
REKLAMA

Gigant handlu może opuścić Polskę? Pierwsze rozmowy zakończone

10:00, 26.06.2021 | Źródło: WiadomosciHandlowe.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Francuska sieć sklepów Carrefour może opuścić Polskę - informują tamtejsze media. Spółka nosi się ze sprzedażą sieci także na Tajwanie. 

Serwis Wiadomości Handlowe powołując się na doniesienia portalu Challenges ujawnił, że od kilku miesięcy prowadzone są rozmowy na temat zbycia polskich i tajwańskich aktywów spółki. Te ma prowadzić szef grupy Carrefour Alexandre Bompard. 

W rozmowie z Reuters rzeczniczka Carrefour zaprzecza jednak, że podjęto już "jakąkolwiek decyzję o sprzedaży aktywów".

- W ramach przyszłej strategii Carrefour zastanawia się nad masą krytyczną swoich międzynarodowych spółek zależnych i ewentualnymi przyszłymi posunięciami w zakresie konsolidacji, aliansów lub zbycia - poinformowała. 

Carrefour rozpoczął swoją działalność w naszym kraju w 1997 roku. Sklepy tej sieci działają w kraju w sześciu formatach - hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe, sklepy specjalistyczne oraz sklep internetowy. 

Jak informują Wiadomości Handlowe na koniec pierwszego kwartału 2021 roku, francuska sieć miała w Polsce 947 obiektów handlowych.

Ewentualna sprzedaż tylu sklepów innej sieci handlowej, która już działa w Polsce może być skomplikowana, dlatego na początku roku mówiło się o zainteresowaniu zakupem kanadyjskiej spółki Alimentation Couche-Tard. Spółka ta jest właścicielem stacji benzynowych marki Circle K. 

Rozmowy zakończyły się jednak fiaskiem. 

(Źródło: WiadomosciHandlowe.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%