Zamknij
REKLAMA

Kluczowa zmiana coraz bliżej. To wydarzy się już na początku lutego!

07:40, 24.01.2022 | Źródło: TVN24
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixaby
REKLAMA

Z początkiem lutego zacznie obowiązywać kolejna zmiana w handlu. Chodzi o przepisy uszczelniające zakaz handlu. Wyeliminowana zostanie możliwość prowadzenia działalności na tzw. placówkę pocztową. 

Przepis wchodzi w życie 1 lutego. W każdą niedzielę pracować będą mogły jedynie te punkty, które zgodnie z przepisami "notują co najmniej 40 proc. przychodu z usług pocztowych".

Zgodnie z przepisami sklepy korzystające z takiej możliwości będą musiały prowadzić ewidencję miesięcznego przychodu ze sprzedaży. Ma być ona prowadzona dla każdej placówki oddzielnie, nawet jeśli należą one do tego samego przedsiębiorcy. 

Oprócz tego będą mogły być otwarte te sklepy, gdzie za ladą stać będzie np. właściciel. 

Uszczelnienie zasad to odpowiedź na wykorzystywanie luki przez duże sieci handlowe. Po nowelizacji, jak podaje TVN24, sieci mają uszanować wprowadzone zmiany.

- Zamknięcie swoich sklepów w niedziele niehandlowe, po wejściu w życie nowelizacji, zapowiadają przedstawiciele sieci Kaufland, Netto oraz Carrefour - informuje serwis internetowy TVN24.

Sieci Lidl i Biedronka, jak tłumaczy serwis, mają "dostosować się do obowiązującego prawa".  

Otwarte natomiast mają zostać placówki sieci Żabka, które "działają na podstawie wyłączenia przewidzianego dla przedsiębiorców, prowadzących handel osobiście i na własny rachunek".  

- Jeżeli franczyzobiorcy będą uprawnieni do otwarcia sklepu na podstawie innych wyłączeń, np. dla punktów, których przeważająca działalność polega na handlu prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych, to skorzystają z nich indywidualnie - cytuje biuro prasowe Żabki TVN24.pl 

Wszystkie sklepy będą mogły być otwarte w siedem zaplanowanych w 2022 roku niedziel handlowych. Pierwsza z nich przypada 30 stycznia. Kolejne wypadają - 10 kwietnia (niedziela poprzedzająca Święta Wielkiej Nocy), 24 kwietnia, 26 czerwca, 28 sierpnia oraz 11 i 18 grudnia. 

(Źródło: TVN24)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%