Zamknij
REKLAMA

Gigantyczny wzrost składek dla przedsiębiorców! Tak jeszcze nigdy nie było

19.23, 12.05.2022 Źródło: Rzeczpospolita Aktualizacja: 09.04, 13.05.2022
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Jak donosi Rzeczpospolita, ponad milion mikroprzedsiębiorców ma od początku przyszłego roku płacić wyższe składki na ubezpieczenie społeczne. Choć składki rosną co roku, to ta podwyżka jest rekordowa. Ile wyniesie? 

Jak wyjaśnia Rzeczpospolita, powołując się na informacje Ministerstwa Finansów, wzrost wynika ze wskaźników, jakie resort wysłał do Rady Dialogu Społecznego. 

- Ministerstwo prognozuje wzrost przeciętnego wynagrodzenia w przyszłym roku do 6839 zł -  wskazuje dziennik. 

To właśnie ta kwota jest wykorzystywana do ustalenia prognozowanej wysokości składek na ubezpieczenie społeczne w 2023 roku. 

Podwyżka składek do ZUS

Najbardziej podwyżkę odczują ci przedsiębiorcy, którzy na rynku są od przynajmniej kilku lat i utrzymują się z działalności gospodarczej. 

Mali przedsiębiorcy, jak wynika z prognoz, będą musieli zapłacić więcej o 187 zł miesięcznie. Obecnie na ZUS płacą 1211,28 zł, po zmianach, od nowego roku będzie to kwota 1398,84 zł. 

- Kolejną podwyżkę składek mali przedsiębiorcy odczują bardzo boleśnie. Pod uwagę należy wziąć także pozostałe obciążenia, które już na nich spadły np. zmiany w składce zdrowotnej - mówi dla Rzeczpospolitej, ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski. 

[ZT]14205[/ZT]

[ZT]14198[/ZT]

 

(Źródło: Rzeczpospolita)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%