Zamknij

Żołnierz 8.KPBOT przygotowuje się do walki

23:33, 25.06.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

Intensywne, pierwsze szkolenie podstawowe w 83 blp w Grudziądzu dobiega końca. Już w sobotę uroczysta przysięga wojskowa połączona z piknikiem pod patronatem programu "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej".

Jeszcze bardziej intensywny czas przeżywa dowódca kompanii szkolenia podstawowego ppor. Dawid Kotewicz. Odpowiedzialność za podległych podległych dowódców plutonów, wysoki poziom szkolenia i bezpieczeństwo młodych żołnierzy szkolenia podstawowego łączy z przygotowaniami do kolejnej walki. Imprezy sportowe wysokiej rangi, presja i walka o zwycięstwo to dla niego nic nowego. Jest dwukrotnym mistrzem Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie.

Bezpośrednio po sobotnich uroczystościach w koszarach przy ul. Jagiełły 11 udaje się do Hali Widowiskowo-Sportowej Lotnisko w Grudziądzu, gdzie stoczy pojedynek z Damianem Koniecznym. Ppor. Kotewicz dał doskonały przykład ciężkiej pracy. Dla niego niemożliwe nie istnieje. Pogodził wysiłek dowodzenia 16-dniowym szkoleniem podstawowym z intensywnymi przygotowaniami do walki. Trzymamy kciuki!

(Z.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%