Zamknij
REKLAMA

Młodzi kolarze na treningach

17.00, 12.11.2022 . Aktualizacja: 23.15, 13.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Aż 525 młodych cyklistek i cyklistów ma szansę uczestniczyć w zajęciach w szkółkach kolarskich dzięki projektowi współfinansowanemu przez samorząd województwa.
Projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich ma na celu upowszechnianie aktywności fizycznej wśród młodzieży i promocję kolarstwa.

W tym roku na realizację zadania samorząd województwa przeznaczył 200 tysięcy złotych, program jest realizowany od 2015 roku. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów kolarstwa i odbywają się 3 razy w tygodniu. Uczestnicy mają od 11 do 15 lat, a udział w projekcie umożliwia im start w wojewódzkiej lidze kolarskiej o puchar marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

W naszym województwie działają 34 szkółki kolarskie, funkcjonujące na terenie 27 gmin. Udział w szkółkach jest wstępem do uprawiania kolarstwa w profesjonalnych klubach. Bezpośredni nadzór nad pracą szkółek sprawują instruktorzy i szkoleniowcy z wiodących klubów kolarskich w regionie: UKS Copernicus Toruń, ALKS Stal Grudziądz i TKK Pacific Toruń.

Wśród współorganizowanych przez Urząd Marszałkowski programów upowszechniania sportu są także lekcje pływania oraz zajęcia lekkoatletyczne. W celu niesienia pomocy obywatelom Ukrainy zarząd województwa ogłosił nabór ofert na dofinansowanie treningów i szkolenia sportowego zawodniczek i zawodników z Ukrainy. Wsparcie finansowe pozwoli dalej rozwijać pasję sportową osób dotkniętych wojną. Na ten cel przeznaczono środki w wysokości 300 tysięcy złotych.

lista szkółek kolarskich w naszym województwie

Kujawsko-pomorskie szkółki kolarskie w liczbach:

  • W zajęciach udział weźmie 525 młodych cyklistów
  • Samorząd województwa przekazał na ten cel 200 tysięcy złotych
  • W naszym województwie działają 34 szkółki kolarskie
  • 27 gmin ma na swoim terenie przynajmniej jedną szkółkę
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%