Zamknij

W tym roku będą orkiestry dęte. Zobacz kiedy i co się będzie dziać

18:00, 16.07.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

Zapraszamy 31 lipca od godz. 13:00 na koncerty orkiestr dętych. Na zakończenie dnia przygotowaliśmy niespodziankę - występ zespołu Singin' Birds, który z pewnością poderwie publiczność do tańca.

Program:

  • 13:00-13:45, Duży Rynek w Świeciu – koncert Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Świecie
  • 13:00-13:45, Mały Blankusz – koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Lubawie
  • 19:00, Amfiteatr w Świeciu
  • Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie
  • Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Świecie
  • zespół Singin' Birds

 

Orkiestra Dęta Świecie ma ponad czterdziestoletnią tradycję oraz bogaty dorobek artystyczny. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i regionu, stanowiąc piękną oprawę muzyczną wszelkich uroczystości państwowych i kościelnych. Choreografem orkiestry jest Jagoda Łuczak, dyrygentem Zbigniew Jodłowski Więcej informacji - link do strony orkiestry.

Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie istnieje od 2000 r., skupiając ponad 45 muzyków z terenu miasta i gminy. Orkiestra corocznie wykonuje kilkadziesiąt koncertów z okazji świąt państwowych, religijnych i innych. Prowadzi również zajęcia warsztatowe szkoląc młodzież, która w przyszłości poszerzy szeregi muzyków w orkiestrze. Od 2004 roku przy orkiestrze działa grupa mażoretek. Więcej informacji - link do FanPage'a orkiestry.

Singin’ Birds to zespół rodem z lat 50 ubiegłego wieku, którego myślą przewodnią jest brzmienie głosów w bliskiej harmonii. Szerokiej publiczności dali się poznać m.in. podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując wielki przebój Maryli Rodowicz „Sing Sing”. Zespół był także półfinalistą V edycji programu „Must Be The Music”, gościł wielokrotnie w programie „Jaka To Melodia” wykonując znane przeboje we własnych aranżacjach oraz dołączył do grona gwiazd „Lata z Radiem” - trasy koncertowej organizowanej przez Pierwszy Program Polskiego Radia. W listopadzie 2013 roku miała miejsce premiera ich debiutanckiego albumu „Niech Tak Zostanie”. W marcu 2017 roku ukazała się druga płyta zespołu - „Swing&Roll” . Stanowi ona kontynuację ich fascynacji stylem retro w nieco bardziej tanecznym wydaniu. Na krążku znajdują się zarówno autorskie kompozycje zespołu, jak i ich znak rozpoznawczy - własne, bardzo oryginalne wersje znanych (i nie tylko) przebojów. W grudniu 2017 roku zespół był laureatem konkursu „Silk Road Indie Music Festival” w Chinach i został nagrodzony za najlepsze wystąpienie sceniczne. Zespół ma za sobą liczne koncerty zarówno w Polsce jak i za granicą.  Zapraszamy na stronę zespołu Singin' Birds - link do strony

 

(Z.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%