Zamknij

Konkurs literacki "Ja" dla młodych - do wygrania 2 000 zł

09.00, 01.11.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu wraz z redakcją kwartalnika artystycznego Dom Wariatów organizuje konkurs literacki „Ja” dla osób do 26 roku życia z powiatu świeckiego. Główna nagroda w konkursie to 2 000 zł ufundowane przez Schumacher Packaging.

Poszukujemy tekstów prozatorskich - opowiadań, felietonów, prozy poetyckiej, recenzji, też dramatów itp. Czas na nadesłanie prac jest długi, bo aż do 31 stycznia 2023 r. Twórcy i twórczynie mogą przesłać do nas autorskie utwory napisane zgodnie ze swoimi potrzebami artystycznymi i wrażliwością.

Jury w składzie: Beata Szymańska, Joanna Bednarska, Tomasz Karpiński, Patryk Rybus. Wszelkie szczegóły na temat uczestnictwa i formy wysyłania prac znajdują się w regulaminie na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu: www.bibliotekaswiecie.pl. Informacji na temat konkursu udziela Patryk Rybus: [email protected] Patronat medialny nad konkursem objęło radio PiK.

JURY:

  • Beata Szymańska, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu, miłośniczka słowa pisanego (i czytanego).
  • Joanna Bednarska, autorka tekstów opisujących, recenzujących literaturę i zdarzenia w świecie sztuk plastycznych. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego i psychologii SWPS. Zawodowo zajmuje się wspieraniem ludzi w rozwoju osobistym.
  • Tomasz Karpiński, pedagog resocjalizacyjny i rewalidacyjny, filozof, student psychologii, fotografik, literat, wolontariusz w Schronisku dla Zwierząt w Świeciu, miłośnik książek, którego domowa biblioteka liczy około 3.5 tysiąca woluminów, autor tomiku poezji "Fragment".
  • Patryk Rybus, redaktor kwartalnika Dom Wariatów, twórca intermedialny, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%