Zamknij
REKLAMA

Seniorzy śpiewają już 5 lat

17.35, 29.03.2021 Z.N Aktualizacja: 20.49, 29.03.2021
Skomentuj Fot. K. Pardo. Chór Retro na koncercie w Kościele Parafialnym w Pruszczu.
REKLAMA

To już 5 lat,  jak chór "Retro", działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pruszczu, występuje nie tylko na gminnych uroczystościach.

W listopadzie 2015 roku prowadzenia chóru podjęła się Dominika Sylwestrzak-Szubarga, i tak rozpoczęła się przygoda z piosenką dla piętnastu, utalentowanych seniorów z gminy Pruszcz. Dziś jest ich już dwudziestu pięciu.

- Mamy na swoim koncie ponad trzydzieści koncertów - mówi Jan Gackowski, kronikarz chóru. - Występowaliśmy na różnych scenach - dodaje.

 

Seniorzy szlifują swe umiejętności wokalne na cotygodniowych próbach i biorą udział w warsztatach dla chórów. Cały czas się rozwijają i powiększają repertuar. Mają w nim szereg polskich i zagranicznych utworów.

- Jestem bardzo zadowolona ze swoich chórzystów, którzy są bardzo obowiązkowi. Praca z nimi to przyjemność. Tworzymy jedną wielką rodzinę. - mówi dyrygentka Dominika Sylwestrzak -Szubarga.

 

Ostatni rok ograniczył możliwości występów na żywo, jednak chór nagrywa koncerty, które można  obejrzeć online na stronach GOKSiR-u.

Życzymy wszystkim chórzystom oraz Pani Dominice dalszych sukcesów i nieustającej pasji do muzyki. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%