Zamknij
REKLAMA

Gmina Osie otrzymała dofinansowanie do budowy drogi w Wałkowiskach

18:00, 29.07.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

W czerwcu  Michał Grabski – Wójt Gminy Osie w obecności skarbnika gminy Pani Lidii Stosik -Adrych podpisał z Mikołajem Bogdanowiczem Wojewodą Kujawsko-Pomorskim umowę na dofinansowanie „Budowy drogi gminnej we wsi Wałkowiska” w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wartość tego zadania to 896 476,31 zł, dofinansowanie - 448 238,00 zł. Głównym celem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Dodamy, że dofinansowanie otrzymała również inwestycja Starostwa Powiatowego w Świeciu pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 1215C Wałkowiska – Jeżewo. Wartość tego zadania wynosi 10 277 666,36 zł, w tym dofinansowanie to kwota 4 957 992,00 zł. 

Od kilku tygodni na tej właśnie - ponad 14 kilometrowej drodze powiatowej nr 1215C z Wałkowisk do Jeżewa pracownicy Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. w Świeciu prowadzą prace drogowe związane z jej modernizacją. W związku z intensyfikacją robót od 4 maja wykonawca wprowadził czasową zmianę organizacji ruchu. Proponowany objazd został wytyczony przez Lipienki, Krąplewice i Grabową Buchtę do Wałkowisk. Zakończenie robót planowane jest na koniec czerwca. Zadanie realizowane jest przez Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu reprezentujący Powiat Świecki.

(Z.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%