Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z SP Dragacz na bulewkach

15:40, 23.10.2018 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

W Wielkim Lubieniu „Pod grzybkiem”, jak każdego roku, społeczność Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kociewskiej w Dragaczu wzięła udział w Bulewkach.

Bulewki to święto ziemniaka, impreza cykliczna w szkole w Dragaczu, na którą przez cały rok czekają z niecierpliwością uczennice i uczniowie.

Szkolne święto ziemniaka to przede wszystkim artystyczne występy, zabawy, wspólne śpiewanie a także konsumpcja pysznych potraw, wykonanych tylko z ziemniaków. Wszystko razem tworzyło w tym roku plastyczny, barwny obraz  kartoflanego dnia.

Uczniowie przywitali wszystkich ludowymi tańcami i śpiewami w kolorowych kociewskich strojach. Do szkoły zawitali, parodiowani przez uczniów, mistrzowie kuchni m.in. Magda Gessler, Robert Makłowicz oraz Karol Okrasa.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się ognisko, wspólne śpiewanie turystycznych piosenek oraz  oczywiście pieczone  ziemniaki.

Podziękowania należą się rodzicom, a szczególnie mamom uczniów, które przygotowały kartoflane smakołyki. No i przede wszystkim dopisała pogoda. W tym roku szkolnym już po Bulewkach, czekamy na te w przyszłym roku!

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%