Zamknij
REKLAMA

Położyli kilkaset metrów kostki - łatwiej dojedziemy nad jezioro

09:20, 19.10.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

To dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców, osób posiadających tam działki czy zwyczajnie przyjeżdżających na plażę. Teraz w Branicy będzie łatwiejszy dojazd.

Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku na terenie gminy Bukowiec zaplanowano utwardzenie asfaltem oraz kostką brukową kolejnych odcinków dróg gminnych, wpisanych przez radę gminy do wieloletniego planu przebudowy. Właśnie zakończyły się prace w Branicy II (sołectwo Krupocin). Tak jak przewidywał projekt, wyłoniony w przetargu wykonawca, czyli Zakład Drogowo-Mostowy ułożył kilkusetmetrowy odcinek kostki brukowej w zabudowanym terenie nad jeziorem.

- Na to zadanie otrzymaliśmy dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 150 tysięcy złotych, czyli połowę całkowitej wartości przedsięwzięcia – mówi Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. – Przyznane środki jeszcze w tym roku wpłyną na rachunek bankowy gminy – dodaje wójt.

Całkowita wartość robót drogowych wyniosła 300 tysięcy złotych. Dodajmy, że zgodnie z dokumentacją przetargową wykonawca był zobowiązany wykonać odcinek próbny o długości niecałych stu metrów zlokalizowany w Bukowcu, wzdłuż zwartej zabudowy, przy ulicy Dworcowej.

(Z.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GwiazdorGwiazdor

1 0

W Gminie Bukowiec dobry gospodarz, nie żaden oszołom lewak jak w csw dlatego się powodzi. ;) 15:38, 19.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%