Zamknij

Próbowali to zrobić już ponad 50 razy! Za każdym razem chodzi im o to samo

11:18, 27.10.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Dostajecie wiadomości na skrzynki mailowe z informacją, że nie można dostarczyć paczki? Jeśli tak, nie reagujcie! To przestępcy! Podszywając się pod jedną z firm kurierskich chcą wyłudzić od was poufne dane z karty płatniczej. 

Od 23 marca 2020 roku na podstawie danych zarejestrowanych przez CERT Polska (przyp. red. zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci Internet) pod firmę DPD próbowano podszyć się aż 53 razy. Były to domeny, które miały udawać firmę kurierską. Jak informują nas Czytelnicy obecnie rozsyłane są wiadomości mailowe z informacją, że "nie można dostarczyć paczki".

- "W przypadku podjęcia próby ponownej dostawy wymagamy dodatkowych informacji, ponieważ podany adres nie istnieje lub nie może zostać  znaleziony przez naszego kuriera. Twoja przesyłka jest obecnie przechowywana w naszym lokalnym magazynie. Jeśli jednak nie zostanie podjęta  akcja (1 dzień roboczy), zostanie ona zwrócona nadawcy. ---ZAKTUALIZUJ  ADRES DOSTAWY---" - czytamy w treści maila. 

Po kliknięciu w link następuje przekierowanie do strony wyłudzającej dane. W tym momencie domena jest blokowana przez przeglądarki, a także część programów antywirusowych. Odwiedzenie takiej strony nie jest jeszcze niebezpieczne, ale przekazanie danych z karty płatniczej, już katastrofa. Można wtedy sporo stracić, więc lepiej uważać w co klikamy i jakie dane podajemy.  

[ALERT]1603793863282[/ALERT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz