Zamknij
REKLAMA

Od poniedziałku wracają pociągi na linii Laskowice - Czersk

12:28, 16.01.2021 | K.N
Skomentuj Fot. Andrzej Goiński
REKLAMA

Urząd Marszałkowski informuje, że od poniedziałku (18 stycznia) odwieszone zostaną połączenia kolejowe na dwóch liniach Laskowice-Czersk i Chełmża-Bydgoszcz. 

- Przywracamy odwieszone połączenia mimo, że obostrzenia zostały przedłużone i młodzież nie wraca do szkół od 18 stycznia, a w trybie stacjonarnym powracają na razie jedynie dzieci klas I-III szkół podstawowych - mówi Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Przywrócenie było możliwe, bo udało się uzyskać satysfakcjonującą stawkę od przewoźnika. Jednak trwająca epidemia covid 19 i wprowadzone w związku z tym obostrzenia martwią, ponieważ podróżnych jest mniej (średnio o 40 proc) i w będzie trzeba pokryć straty wynikające z mniejszej ilości sprzedanych biletów.

Przewozy pasażerskie na tych linia obsługiwać będzie Arriva, która obsługuje też pozostałe niezelektryfikowane linie w naszym regionie. W piątek (15 stycznia) został podpisany dotyczący tej kwestii aneks do umowy z przewoźnikiem.

Rozkłady jazdy w załącznikach (oprac. Arriva) - od 18 stycznia od poniedziałku do piątku na:

linii Chełmża – Unisław Pomorski - Bydgoszcz jeździć będą 4 pary szynobusów dziennie

linii Laskowice Pomorskie – Czersk 3 pary dziennie.

Nadal pod dedykowanym adresem e-mailowym [email protected]  można zgłaszać uwagi dotyczące obecnego rozkładu jazdy pociągów.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%