Zamknij
REKLAMA

Dotacje na dojazdy do pól uprawnych

07:00, 29.06.2021 | Z.N
Skomentuj
REKLAMA

Na realizację 70 inwestycji drogowych zostaną przeznaczone środki, które samorząd województwa przekaże gminom miejsko-wiejskim. 22 czerwca w parku Muzeum Etnograficznego w Toruniu z udziałem przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej, marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Sosnowskiego podpisano umowy na dofinansowania modernizacji dojazdów do gruntów rolnych. 

- Inwestycje te realizujemy wspólnie z samorządami lokalnymi, które dokładają połowę środków. Przed nami już tylko ostatni etap, czyli zbudowanie tych dróg, które powstaną jeszcze w tym roku - powiedział wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. 

Tegoroczne dotacje w wysokości prawie 7 mln złotych pozwolą na modernizację tras o długości 52,8 km. Środki pochodzą z należności i opłat rocznych z tytułu wyłączenia gruntów rolnych oraz leśnych z produkcji i przeznaczenia ich na cele nierolnicze.

Dochody budżetu województwa przeznaczane są na szeroko rozumiane działania z zakresu ochrony i rekultywacji gruntów rolnych, w tym na tak ważne społecznie sprawy jak budowa i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych. O środki te wnioskować mogą samorządy gminne z terenu województwa, zaś ich podziału dokonuje Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Finansowane w ten sposób przedsięwzięcia modernizacyjne polegają na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni w wybranej przez lokalne władze technologii, budowie zjazdów i systemu odwadniania. W latach 1999-2020 proces ten objął 2221 kilometrów dróg na obszarach wiejskich, a samorząd województwa wsparł te przedsięwzięcia kwotą ponad  107,7 miliona złotych.

(Z.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%